TRIP

Krátkometrážny
Česko, 2011, 21 min

Réžia:

David Kaplan

Dva kamarádi, GAZ a WOWA - rappeři z České Třebové - se vydají do Prahy vstříc víkendovému dobrodružství. Jejich osudy se po návštěvě hudebního klubu pro zbytek večera rozdělí - každý zažije svůj vlastní příběh. GAZ a WOWA se setkají nad ránem v bytě pražského kamaráda a zdaleka netuší, že na ně čeká záplava dalších nových zážitků. (oficiálny text distribútora)

RedAK odpad!

Ale no tak! Prskat umíme všichni. A pak jsme velcí frajírci, když se chytneme za šulínky a sborově někomu poflušeme tvorbu. Zesměšňovat následující snímek by bylo jako nosit hovna do žumpy. Je minimálně prapodivné, že jako samostatná jednotka nejsem schopen alespoň jednou hvězdou docenit tvorbu českých autistů. Jakožto uznávaný guru a prvotřídní znalec kinematografické sféry, který ladně tančí mezi profily filmů, jsem vyzkoušel menší experiment. Semkl jsem do kruhu rodinného jeho nejrozličnější členy, neboť spektrum dojmů by mělo být bezpochyby pestřejší. Pohodlně jsme tedy zabořili svá pozadí na otoman a tuto dvacetiminutovou nádheru si pustili. Nejsem si úplně jist, co se vlastně stalo, protože se to seběhlo tak rychle. Otec sebou jemně zavrávoral, posléze vyskočil z okna, přitom ve sklepě žádné nemáme, matka si podřezala žíly karafiátem, bratr omdlel, sestra porodila, moje přítelkyně děkovala bohu za to, že je imaginární, babička si píchla gram heroinu, pes se oběsil na ponožce a děda udělal pod drnem pár mrštných obratů. Hovno zůstane hovnem, i když na něj nahlížíte různými optikami z všemožných úhlů, bohužel. Selhal jsem. ()

Dzeyna

:D tak tohle je fakt propadák. Dva strašně hustí týpci, kteří chtějí být rapeři přijedou do Prahy jak do jiného světa a myslí si, že zažijí tu nejlepší párty všech dob - kterou podle nich asi zažily :D Hlavně mě vážně rozesmála jejich hrozně drsná mluva. Snaha byla.. ()

insurgentes odpad!

Jestli tohle má být budoucnost českého filmu, tak teda potěš. Kdyby místo "herců" hrály špalky, výsledný dojem by nebyl tak prkenný. ()

Olík

Pak se divte, že je tuzemská hip hop kultura někdy (netvrdím, že vždy) více než cokoliv jiného k smíchu, když na ní parazitují podobní „mega hustí gangsta rapeři“ jako dvojice školáčků z České Třebové, říkající si GAZ a WOWA. Kdo si chce zažít necelou půlhodinu drsných dialogů stylu „Ty krávo, víš, jaký tam musej bejt hustý akce?!“ dvou lokálních rapperů, prosím, ale spoluobčanům starších 15 let, bych se na jejich pražský trip vypravovat nedoporučoval. Ta jedna hvězdička je za to, že nesedíte na prdeli a zkoušíte něco dělat, ale jinak si myslím, že jste se chlapci celkem slušně ztrapnili. ()

Tumas odpad!

:D :D :D to je dílo, ono to má režiséra, scénář i catering? :D super bžunda, má to všechno. Kucí z Třebový dorazej do práglu... kurvy, chlast, chlebíčky, láska tam je a dokonce i ten byznys se v Práglu zařídil. A ponaučení, že když si něco přejete, tak se to splní. Nakonec záběr na ty dvě telata z hip hop kempu...doják prostě. Pís bičis, viki viki skreč. ()

izmi

Ano, film jak z devadesátek. Ano, strašlivé dialogy, prkenné výkony a ano, účinkující měl někdo naučit mluvit. Přesto nejsem v hodnocení tak nekompromisní jako zbytek kritiky. Dávám jeden bod za celkem slušnou kameru, druhý za střih a třetí za nadšení a snahu nesedět doma na zadku a chuť jít něco vytvořit. Mě osobně v tom filmu nejvíc vadí ta mrtvolnost, všichni do jednoho jsou bez jakékoliv energie, unavení a panákovití. Žádné emoce, žádný drive a žádné nadšení. ()