Dobročinná akademie aneb Paraple 2011

(relácia)
všetky plagáty

Zdeněk Svěrák uvádí přímý přenos zábavného programu ve prospěch konta Paraple. (oficiálny text distribútora)

igi B.

"Benefiction" (můj oblíbený slogánek pro typ těchto mediálních akcí!) . . . Tradiční >jájinkovskou< dikcí otravně se podbízející a fňukající Svěrák a troška šmíry ze šoubyznysu, to je prý to pravé ořechové (...hm, docela by mě zajímaly honoráře a vůbec rozpočet téhle akce...) pro byznys sociální... Ano, je to byznys jako jiný (prosvištěte si na netu ceník služeb C.P. a výroční zprávy centra a svazu paraplegiků), tak proč se to navenek účelově pro stádo tváří jako nějaká charita?! Sakryš, ale z těch prachů, co se v téhle hře točí - i zde navíc (sic!) - pro >postižené< - to už by měli mít ráj na zemi ne? Nebo ne? No, jak říkám, nic proti ničemu, dobrý byznys... . . . Ale to je samozřejmě jiná věc, budiž, já si tady subjektivně hodnotím úroveň tohoto konkrétního pořadu, prezentovaného jako formálně dobročinná šou. A ten pořad je tedy formou i obsahem jak už u nás zvykem docela bída (jo ten Michal Hrůza byl teda se svým syntíkovým kumpánem spíš hrůza - ha jsem ffftipnej jak svěrák - %-)... Víc už škoda slov... - - - P.S. Možná by stálo za zmínku porovnání, jak fungovala skutečná charita za tzv. první republiky a co se doopravdy za tyto prostředky vybudovalo! Nejen v Brně máme pár příkladů, narozdíl od těch dnešních bezedných penězotoků... Ale to už je nad rámec smyslu tohoto komentáře. - - - - - (Viděno náhodou 28.9.2011 na >benefikčním prostoru< , hodnocení 4., komentář zde jako první - 28.9.2011) ()