Ve druhém pokračování bláznivé řecké komedie se všichni hlavní aktéři vrací na ostrov, přičemž některé nezastaví ani pobyt ve vězení. Bývalý policejní šéf Babis (Vladimiros Kiriakidis) je za dobré chování a příkladný postoj ke svěřeným úkolům (dělá za mřížemi údržbáře) předčasně propuštěn z vězení. Sem dochází za svatou povinností posledního pomazání i otec Lambros (Mihalis Marinos), jenž se náhodou od umírajícího dozví o pokladu zakopaném právě na jejich ostrově. Odsouzený exstarosta Agis (Dimitris Tzoumakis) uprchne hned jak se o plánu dozví a učitel Apostolis (Odysseas Papaspiliopoulos) vykonává na ostrově svou původní práci, v přestrojení za ženu. Hon za pokladem může začít a můžete si být jisti, že v rukavičkách tu nikdo jednat nebude. (dopitak)

dopitak

Pokračování letní komedie z ostrova Sifnos vzniklo tři roky po jedničce. Je o něco nápaditější (začátek se odehrává na pevnině ve vězení), ale pak už lokality kolem přístavu Kamares a krásné výhledy na Egej hrají prim. Pohádka pro nikdy nedospělé děti, kde nechybí ani poklad. Viděno v originále bez titulků a jen díky předchozímu sledování jedničky jsem tušil, která bije. Ale slovíčka přibývají. Na Sifnos si vyrazte na víkendový výlet od nás z Milu, můžu nabídnout i svůj domek k pronájmu https://cs.milosvillage.com/ ()