Neúspěšný spisovatel se vrací do vesnice v Galicii, ve které vyrostl. Má zde převzít cenu, ovšem brzy přijde na to, že skutečný důvod, proč ho pozvali je, že má skoncovat se starou kletbou, jež sužuje obec posledních sto let. (oficiálny text distribútora)

Fixa

Taková průměrná hororová komedie s přerostlými Ewoky a voskovými částmi těla. Nicméně, právě kvůli těmhle poctivým oldscholl trikům hodnotím výše, než jsem původně zamýšlel. Byla to prdel, ale ne zas taková. Někdy byl ten humor až moc viditelně vtlačený do děje v jedné scéně, že to zazdívalo ty vtipy zbývající. To, že vlkodlaci stojí na místě, dokud si "hrdinové" nepokecají nebo se nechají zabít jednou ranou jakýmsi svícnem, klackem nebo dokonce odhozenou pistolí , budu brát jako součást plánu a nebudu se v tom pitvat. Dost špíny! Pořád ve filmu převládá dobrá krvavá nálada a semtam se pousmějete nad některými úchylkami, jednou sekací scénou nebo nad neohroženým strážcem zákona, se vzhledem bodrého britského agenta a vlastnostmi Johna McClanea. Zpočátku se ve filmu kocháte atmosférou, náznaky a říkáte si, že by to mohlo být hlubší, než si myslíte, ale po půlhodině si už můžete dát brambůrky a poslat Maxipsa Fíka pro pivo. ()

DyingAngel

Za úžasný herecký výkon verného psa dám hviezdu navyše. Zasmiala som sa, čo očakávam od dobrej komédie a tento film ňou rozhodne je. Nepáčili sa mi však vlkodlaci, zase lietali jak nejaké netopiere... Nepôsobilo to efektne. No scény na cintoríne nemali chybu. ()