Spider-Woman, Agent of S.W.O.R.D.

USA, 2009, 10 min

Réžia:

Joe Quesada

Predloha:

Don Heck (komiks)

S Jessicou Drew alias Spider-Woman se setkáváme v okamžiku, kdy prožívá hlubokou, nefalšovanou krizi víry, a coby osoba stíhaná temnou minulostí se nachází na samém dně svých psychických sil. Události oné noci se proto mohou zprvu zdát jako vysvobození. V autobuse se setkává s Abigail Brand, která jí nabídne členství v agentuře známé pod zkratkou S.W.O.R.D., jejímž cílem je eliminace mimozemských hrozeb. Jessica přijímá, načež je vyslána na svoji první misi na Madripoor, ostrov v jihovýchodní Asii. Zdá se totiž, že Skrullové, rasa schopná měnit vlastní podobu, cosi tajemného chystá. Zprvu nenápadný úkol se vzápětí komplikuje, jelikož první protivník, s nímž se Jessica během honu za informacemi nečekaně střetává, má podobu jejího starého známého. Minulost se tak opět vrací a s ní i neklidní démoni. (Kali4)

jh666

Jessica Drew a.k.a. Spider-woman u nás není moc známá, což je škoda, protože tahle postava má skutečně, co nabídnout. Tady dostáváme příběh, který přímo navazuje na Tajnou invazi Skrullů a Jessica se chce pomstít za to, že jí Skrullové zničili život. Seriál/film má fajn příběh (Bendis mi prostě sedí). Velmi zajímavý je i způsob animace. Na rozdíl od Thor & Loki: Blood Brothers, co také patří do série Marvel Knights, se opravdu jedná o rozpohybovaný komiks, což je koukatelnější animace než u některých normálních animáků od Marvelu. Takže spokojenost. 86 % ()

• Jako předloha k seriálu posloužila minisérie "Spider-Woman vol 4" z roku 2009 a 2010. (jh666)