Já ubohá děvečka aneb Jsou mlynáři jsou chlapíci

(relácia)
všetky plagáty
Hudobný
Československo, 1980, 45 min

Písničkový příběh z jižních Čech... Stylizovaný příběh autora a režiséra Víta Hrubína vznikl na podkladě lidových a národních písní z Jižních Čech. Pásmo jihočeských písniček v country a westernové úpravě hraje skupina Minnesengři, zpívají přední herci a zpěváci v jihočeském reálu. Sestava písniček tvoří fraškovitý příběh o nevěrné mladé ženě starého mlynáře, za níž se táhnou dva nápadníci. (Česká televize)

topi

Nádherná Jitka Molavcová, vynikajíci Lubomír Kostelka v perfektní hudební povídce, která úplně zapadla v archívu české televize, což je obrovská škoda. Já jsem se u těch textů bavil přímo královsky. A vůbec, všechny narážky jsou tam tak pravdivě popsány a zahrány, že se tomu člověk opravdu musí smát. Skutečně vynikající záležitost a jsem moc rád, že u nás taková věc byla vůbec natočena. Má to svoji neopakovatelnou atmosféru. Ještě musím zmínit výbornou roličku Michala Tučného, který hraje mládence věčně se oddávajícímu alkoholovým radovánkám a se ženěním nechce mít nic společného. Hahahaha, to je perfektní a k němu to tam suprově sedí! Jednoznačně kultovní záležitost!!! " Kořaličko máá, kořaličko máá.. včeras byla ve sklenici, dnes mi vrtáš v mé palici...kořaličko mááá..." " Lepší s mladou na kameně, než se starou na peřině, stará lehne podle tvýho boku, počítá už kolik mám jen roků, mladá lehne podle tvýho líčka, zaštěbetá jako laštovička..." " Ó ty kozle starej osle, rád by si se v zelí pás, já jsem ještě děvče mladé, jen si z tebe dělám špás..." " Nežeňte se, chaso mladá, nebudete litovat, až se jednou oženíte, až se jednou oženíte, musíte doma líhat..." To je prostě KULT!!! A takových frků je tak fakt nespočetně!!! Jihočeské lidové písně upravil Pavel Pokorný. ()