Jedno jaro v Paříži aneb Krvavá Henrieta

(divadelný záznam)

Záznam hry Oldřicha Daňka z Divadla na Vinohradech (1989). (oficiálny text distribútora)

NinadeL

Před létem jsem měla možnost podívat se na stejný kus hraný v Divadle na Rejdišti. Dnes to velmi vitálně hraje parta konzervatoristů a je to stále živé. Krásný materiál, revuální soudnička z roku 1914 s frivolní náladou pozdních časů evropských monarchií. Chápu sice, že to v revolučních letech na Vinohradech zapadlo, ale dnes by to mohlo opět patřit mezi oblíbené reprízy matičky veřejnoprávní. Neb je to velmi humorné. První dámy i první pánové hrají energicky a jest to rozkoš. Maciuchová tlachající s Preissem, Veškrnka a Bodhalka jako taneční křoví jsou řádně ROFL a to samozřejmě není ani zdaleka vše. ()

Aky

Změna, kterou přinesl rok 1989 měla i několik negativních důsledků, jako například to, že tohle představení zaniklo ve všeobecném kvasu. Dnes již malinko zvětralo. Není to klasické divadelní dílo,, ale spíše férie, poskládaná z kabaretních čísel a útržků téměř nepodstatného děje. Ale herci hrají jako o život, určitě si to nezasluhuje zapomenutí. ()

Mylouch

Hře, která možná ve své době na velké scéně fungovala, přinejmenším neprospěl převod do televizní podoby. Rozpaky vzbuzující ♫ pěvecké výkony. ()

Ej Hlemýžď

Herci skvělí, příběh mě však příliš nechytil, asi bych na to do divadla nyní nešel. Zaujaly mne však občasné dobové narážky, některé dost výrazné, že se až divím, že to tehdejší dozor nevyhodil. Z toho je zřejmé, že se už režim hroutil, takže tenkrát bych na to představení asi šel. To by mne zajímalo, kolik to mělo tenkrát repríz. ()

rivah

Velmi dobrý text, perfektní obsazení i herecké výkony pod vedením režiséra Dudka, který to vždy uměl. Pouhých osm herců v tvárných proměnách rolí dramatických i komediálních, mluvených i zpívaných.Stále živé a poutavé i na obrazovce. Kdo by dnes byl schopen udělat něco podobného-čili kam se hrabou dnešní muzikály hýřící efekty??? ()