Buddhov život

• Thajsko Phra Phuttajao (viac)
všetky plagáty
Thajsko, 2007, 150 min

500 rokov pred narodením Ježiša Krista jeden mladý princ opustil svoj palác a vydal sa cestu po severnej Indii. Jeho skúsenosti sa stali filozofiou, ktorá má dnes viac ako 400 miliónov stúpencov. V 19. storočí archeológovia našli v malej dedinke Lumbini v Nepále rodisko Budhu. Na základe archeologických nálezov tento dokument rekonštruuje život človeka, ktorý nikdy nechcel byť uctievaný ako Boh, ale dal základ hľadaniu večného pokoja a šťastia... (oficiálny text distribútora)

Whetley

Asi existují dva takové filmy. Já viděl od BBC z roku 2007: The Life of Buddha. Celkem bez nápadu, hraný, základní informace, nijak do hloubky. ()

• Původním záměrem autorky Wallapy Phimtong bylo po skončení promítání v kinech film zdarma zaslat do každé školy v zemi. Díky tomu i odmítla nabídku jednoho podnikatele, který ji nabízel 200 milionů bahtů za práva na film. (Raztubyl)
  • Za vznikem filmu stojí thajská podnikatelka Wallapa Phimtong, která celou výrobu financovala. Rozpočet se původně odhadoval na 50 milionů bahtů, nakonec však byl téměř dvounásobný. Film navíc nedostal podporu z thajského fondu na podporu kinematografie. Wallapa Phimtong se dostala do dluhů a byla nucena prodat svá auta, pozemky a další majetek, aby mohl být film dokončen. (Raztubyl)