La jena di Londra

• angličtina Hyena of London (neoficiálny názov)
všetky plagáty
Taliansko, 1964, 79 min

Nechvalně proslulý vrah, známý jako Hyena z Londýna, je popraven. O několik dní později je nalezena jeho prázdná rakev. Brzy poté následuje nový kolotoč vražd páchaných ve stejné vesnici poblíž Londýna. (Karlos80)

Karlos80

Malá vesnička je zužovaná sérii vražd, které jakoby se zdálo, mají spojitost s nedávno popraveným obávaným sériovým vrahem, známým jako "Hyena z Londýna", jehož tělo záhadně zmizí, dříve než je pohřbeno. Místy docela slušná atmosféra a kamera, hezké nastavení (starý temný dům - rodina lékaře, jeho dcera - její tajný milenec, služebnictvo, nechybí nějaké ty intriky mezi všemi, lhaní a podvádění, ale také romantika, konečný zvrat přichystá docela malé překvapení. Není to ale nic moc vzrušujícího a napínavého nutno dodat (hrůzných scén je tu jen pár, něco málo na začátku a pak až na konci), film má své jistě světlé i stinné stránky, k těm stinným, krom toho, že film občas dost nudí, bohužel patří i to, že to jako celek spíš inklinuje někam k jednoduchému dramatu a romantickému filmu, tzv "soap opeře" než ke klasickému hororu (zde v gothic provedení a stylu), ale fanoušci zapadlejších obskurních mystery-gothic hororů, který se v té době jako samostatný subžánr nacházel na samém vrcholu popularity, si na něm nějaké ty klady a pozitiva jistě už najdou. Přiznávám že film dnes už nemusí oslovit každého, dokonce podle mě ani skalní fandy, na můj vkus jde už o docela dost staromódní záležitost, ale i tak, alespoň jednou za vidění film určitě stojí. Kompletisté pak budou rádi že jej mají ve své sbírce. ()