The Strange Vengeance of Rosalie

Karlos80

Skvělý, s trochou nadsázky se dá říct že tímto totálně zapomenutým nekonvenčním filmem (především u nás, ale ani na IMDb to není žádná sláva), mohl být inspirován sám velký Stephen King při psaní jeho známého románu Misery, který byl o mnoho let později zfilmován. I zde najdeme scénu rozbití nohy kladivem, ne sice úplně přesnou jako tomu je v románu, ale ta podobnost tam každopádně byla! Skvělá Bonnie Bedelia jako hluboce narušená mladá dívka, která žije jako domorodý indián-poustevník, sama v chatrči někde hluboko v poušti New Mexica, kam jednoho dne vláká jednoho mladého cestujícího obchodníka, vypadá to že mladá-šílená dívka se nezastaví doslova před ničím, jen aby se ujistila že ji mladý muž nikdy neopustí! Ano, láska může mít skutečně mnoho podob, o čemž svědčí i tento poněkud bizarní vztah! On ví že je nebezpečná a všehoschopná, ale zároveň pro něj i neodolatelná. Parádní strašidelná úvodní scéna, film si vystačí od začátku až do konce, prakticky se třemi herci (ON+ONA+macho-psycho motorkář), celé je to opravdu hodně podivné, atmosféra je ale znamenitá a znepokojující, napětí se divákovi také dostává, je zde i humor (především až groteskně vypadající scény s postelí, kterou za sebou táhne kůň, nebo nezapomenutelné spodní prádlo, které herečce zrovna moc nesedí). Celé je to neuvěřitelně špinavé a zaprášené, včetně hlavní herečky (dívka se umyje, tak jednou za měsíc!), které je mi chvílemi skutečně líto, pak se zde najdou chvilky, kdy jsem zase jejím chováním doslova znechucen, divák nikdy pořádně nepozná jestli je skutečně naivní a nebo jen všemi mastmi mazaná. Člověk si ji tu ale přesto nakonec, jak se film postupně vyvíjí, tak nějak oblíbí, zamiluje, a nenávidí, jinak to asi ani nejde. Film který zcela jistě ohromí, šokuje, a snad i rozbrečí. ()

vitekpe

Paradni psycho becko odehravajici se v rozpalene poustni pustine, cele o trech hercich. Pokud jste videli Misery, je to podobna story. Hodne podobna... V hlavni roli mlada Bonnie B. ()