Homosexuální kněz, kterého policie přistihne během intimní chvilky v autě s jeho milencem. Otec, který obhajuje své právo na incest, který je přirozený a kdyby se nebáli, dělali by to všichni. Dilema, zda prozradit zpovědní tajemství nebo dopustit pokračování dlouhodobého sexuálního zneužívání dítěte. Mohl by to být dohromady prostě pouhý skandální film, natočený s úmyslem šokovat. Výborné herecké výkony vlastně všech zúčastněných, jemný humor a hodně porozumění však z Kněze dělají film, na který hned tak nezapomenete. (verlit)

bvlrm

Melodramatický príbeh neskutočne hot homosexuálneho kňaza. First sa mení na Gay Reformed - avšak už bez samovražednej vesty, ale so sladkým a šťastným koncom. ()

ste

Velmi krásný film, který dané téma vykresluje naprosto normálním, obyčejným a hlavně věrohodným způsobem. ()

Polda99

Velmi zajímavý námět o pokrytectví katolické církve a jejich věřících, o přijetí sama sebe a o rozhodnutích, která nikdy nejsou jednoduchá. Krásný film z prostředí katolického kostela a jeho okolí, který svým tématem je stále velmi aktuální. Nesuď, abys nebyl souzen. Krásná slova, která jsou v kostelech vyslovována velmi často, jen škoda, že se věřící tímto nedokážou řídit. Je zvláštní jak často se odkazují na Bibli v případě zatracení, ale jak málo se k ní vracejí, když jde o lásku a soucit. Krásně to bylo ukázáno na konci filmu, kdy se mladému knězi konečně dostalo odpuštění.....velmi silný příběh, který ve vás rozhodně zanechá stopu.... ()

Dandynes

Tento kontroverzní film mě velmi nadchl. Líbí se mi to podání - strašné skandály (homosexualita, pedofilie, incest ...), které se kolem katolické církve stále točí. Smutné na tom je, že film je z roku 1994 a teď je rok 2013 a stále je situace stejná, ne-li horší. Když pominu morální a náboženské otázky, ukázky pokrytectví členů sboru a emotivní "vylejvání" kněze Grega, je pro mě rozhodě nejlepší scéna z filmu, kdy si Greg vyhlídne v gay baru Roberta Carlyla a užijou si spolu noc. Naprosto smekám před RC. Je naprosto neuvěřitelné, kolika různorodými rolemi si ten člověk prošel a jak každou zahrál tak věrohodně, až z toho mrazí. ()

Sadova302b50

Utrpení, které si lidé vzájemně a zbytečně způsobují jenom proto, že nechtějí zvednout hlavu a rozhlédnout se, je velké. Skvělý film, námětem, zpracováním i hereckým obsazením. Téhle společenské kritice můžete věnovat mnoho přívlastků, jako je odvážná, kousavá, i dávkovaná s občasným humorem, ale pro mě je především nestrojená a zcela upřímná. Zdatně (bolestně) zobrazuje pokrytectví (například tlupu spásychtivých „oveček“, které se náhle s pohrdáním odvrátí od svého pastýře, jenž zatoužil po lásce jiného dospělého člověka). Otázka homosexuality zde navíc není hlavním tématem, film má spektrum problémů dost rozšířené. Tvůrci však diváka nevydírají a nehraje se tu na umělý sentiment. Naopak, všechno je tak přirozené, že jsem neměla sebemenší problém se nechat vtáhnout. A tak emočně nabité objetí dvou strádajících lidí jsem dlouho neviděla a asi zase dlouho neuvidím. Proto si tohoto filmu vážím. ()

Maskati

Dojemná i svérázná kritika lidského sobectví a pokrytectvi zabaleného do viry v boha.Problematika homosexuality,incestu a kněžského celibátu v podání vynikajícího Toma Wilkinsona a neméně skvělého Linuse Roache.Nenechte si ujít! Nadčasový snímek. ()

peproch

Myslím, že záměr natočit prostě skandální film, natočený s úmyslem šokovat.se povedl. Úloha kněze v přítomných poměrech netkví rozhodně v morálně kázeňském perfekcionismu, ale v účasti na životech lidí. Farář vede život po svém, kaplan k tomu odvahu nemá. Otázky smyslu povolání kněze jsou zde nově nastoleny. ()