Jako hrad z písku

• Singapur Sandcastle
Singapur, 2010, 91 min

Osmnáctiletý En se chystá vstoupit do Singapurské armády, ovšem těsně předtím se odehraje několik událostí, které mu možná jednou provždy změní pohled na svět. Zažívá svou první lásku, umírá mu dědeček, babička se potýká s Alzheimerovou nemocí a najednou zjišťuje, že jeho zesnulý otec byl za mlada aktivistou. A tak dospívá k rozhodnutí, že by měl svůj život přehodnotit dříve, než jeho důležité součásti zmizí v propadlišti času. (oficiálny text distribútora)

Malarkey

Film utahaný jak kotě po hodině hraní s klubkem. Každopádně svůj cíl splnil. Ukázal mi Singapur okem místního obyvatelstva včetně chování, jednání a zvyků. S tím jsem tak nakonec byl víceméně spokojený. A to i přesto, že příběh samotný ubíhal hrozně pomalu, vše bylo neuvěřitelně melancholické, včetně melodií na piáno, které celou dobu zněly filmem a vlastně se ve filmu nic, co by mě alespoň na chvíli donutilo zpozornět, nestalo. ()

slunicko2

Nevýrazná poetika. Celovečerní debut 27letého scénáristy a režiséra Boo Junfenga je trochu film o politice, ale jen málo, trochu o lásce, ale jen málo, trochu o dospívání, ale také jen málo a trochu o rozdílnosti pohledu tří generací na singapurský svět a okolí, ale taky jen málo. Je to film barevný, ale jen málo, pestrý, ale jen málo, vtipný, ale jen málo, nudný, ale jen málo i zábavný, ale také jen málo. Slovo, které vystihuje dílo nejlépe, je nevýraznost. ()