Karlos80

Hodně temný, zajímavý a zvláštní film, hlavně přes svůj obsah, natočeno podle Imperoliho scénáře, který je asi nejvíce znám melodramatem "Blue Jeans" v hlavní roli s Glorií Guidou a pak dále dvěma vlastními obskurními "poliziesco" filmy z poloviny 70. let. Občas se to tváří i dost (možná trochu překvapivě) tvrdě-syrově. "L'interrogatorio" (v překladu "Výslech") je film který jinak docela ambiciozně kritizuje "Orgány činné v trestném řízení", a to v Italském filmu nebylo v té době, žádné novum. Viz filmy od Damianiho, Petriho nebo E.Viscontiho. Benjamin Lev a Paul Gozlino jako skromní protivníci, nádherná Briggite Skay jen v roli oběti (úvod). Příběh je částečně odvyprávěn v retrospektivní poloze jakoby odzadu, v úvodu tu vidíme na podlaze ležet mladou zavražděnou dívku, kdy prostřednictvím této scény se film divákovi snaží sdělit jak k tomu došlo, co tomu všechno předcházelo. Ve filmu se jistě najde pár památných scén, mě se líbila hned ta úvodní, kdy se rozzlobený dav snaží lynčovat utíkajícího mladého muže, to byla bohužel jedna z mála akčnějších scén tady, jinak se to celé odehrává především v místnosti při téměř vyčerpávajícím a brutálním výslechu, kde nechybělo ani nějaké to fyzické násilí. Slabší průměr, na podobné téma jsem viděl lepší a hlavně o trochu živelnější filmy. ()