První část širší trilogie Coração no Fogo, na jejíž tvorbě se sešli začínající režiséři Felipe Bragança a Marina Meliande. Alegorický film o nadějích a obavách dospívajících zasazený do Ria de Janeira navazuje na tradici brazilských karnevalových filmů, ve kterých vystupují mytické postavy v maskách. Současně vedle této symbolické linie filmu se rozvíjí tradiční zápletka, kde se během noční přestřelky v ulicích města ztratí chlapec, aby se později objevil v bytě hlavní postavy Luizy a žádal ji o pomoc. (Febiofest)

Traffic

Téma dobré, až mě překvapuje, že něco takového vzešlo zrovna z Brazílie, která by se měla řadit mezi nastupující světové mocnosti a s dětmi, které ze všech stran slyší zprávy o konci světa a potřebují se vymezit vůči materialistickému způsobu života svých rodičů, by tu teoreticky neměli mít takový problém. Film ale nejvíc ze všeho selhává v provedení - místy je hrozně těžkopádný a doslovný (když postavy pronášejí věty s významem, který bychom si spíš měli ze sledování odvodit a nebýt jím mláceni přes hlavu), místy zase příliš nejasný a matoucí (řada scén, jejichž smysl a význam není z kontextu filmu zřejmý, stejně jako motivace postav) a není to pouze tím, že by středoevropský divák nechápal některá jihoamerická specifika. (Film není první částí trilogie, jak tvrdí propagační text, ale druhou - alespoň podle režisérky.) ()