Inscenace Calderónova barokního dramatu. Záznam z Divadla v Dlouhé.  Tragédie Petra Calderóna de la Barcy nás zavádí do Španělska druhé poloviny 17. století. Žena je v té době něco jako soukromé vlastnictví, domácí klenot, který je zárukou manželovi cti. Nemůže zůstat sama s cizím mužem, aby to na ni nevrhlo stín podezření, protože pro muže by bylo ponižující, kdyby se o ni neucházel. Imperativ manželské věrnosti tedy, jak vidno, neplatí oboustranně. Muž má podle jakéhosi zákona přírody právo na nevěru či až povinnosti ji naplňovat. Ovšem běda, když na ženu padne jen stín podezření. Manželova láska se rázem změní v krvavě krutou žárlivost. (oficiálny text distribútora)

korect

Skvělá španělská tragédie v bezvadném provedení režisérky Hany Burešové nás přivádí do hispánského prostředí, kde je hlavní věcí na kterou se bere zřetel osobní čest. Celkové provedení hodnotím velmi pozitivně, Franzova hudba dokonale dotváří konflikt jenž je hlavním dějem hry. Přesto marná sláva, divadelní zážitek tato hra (stejně tak jako všechny divadelní hry točené televizí) postrádá. ()