Ghosts That Still Walk

USA, 1977, 92 min

Ghosts That Still Walk je příběh patnáctiletého kluka posedlého pomstychtivým duchem indiánského medicinmana Marka a popisuje různé související paranormální jevy spojené s prastarými kletbami včetně nezapomenutelných scenérií trochu zválcováné pouště a létajících kamenů. (Karlos80)

Karlos80

Na první pohled (resp.po shlédnutí traileru) to vypadalo docela zajímavě a děsivě, film mě dokázal postrašit a vyděsit, spousta lidí na film vzpomíná jako na něco velmi ale velmi strašidelného a podivného (především díky jedné nezapomenutelné scéně, viz info níže), na film, který celá řada televizních diváků naposledy viděla někdy v dětství (kdy ten účinek byl samozřejmě daleko větší), ale vzpomínky spolu s nočními můrami celou řadu tehdejších diváků pronásledují až do dnešních dnů, bohužel většina z těchto lidí si už dávno nevybaví název tohoto 70s temného a kýčovitého filmu, a tak stále zůstane jen u těch snů. Nápomoci člověku může být YT a taky někteří pamětníci s dobrou pamětí, kteří se mezi námi najdou. Po shlédnutí očima dospělého diváka musím konstatovat že to z dnešního pohledu není žádná velká pecka, přestože atmosféra je skutečně víc jak podivná a místy i pěkně děsivá a příběh do jisté místy originální a zábavný, nicméně film trpí bolestně pomalým tempem (kdy i hodně nudí, kdy máte pocit že to všechno trvá celou věčnost), je špatně natočený a zpracovaný, není tu žádný velký smysl pro stimulaci či kontinuitu, film má ale své dobré momenty to se mu nedá rozhodně upřít a pak stále tu někde ve vzduchu visí ona nostalgie spolu se srdcovou záležitostí které přeci nemůžu dát málo bodů páč tenkrát se mi to moc líbilo a líbit se mi to bude jistě i dnes, tím se řídí stále hodně lidí, kdys se těchto předsudků které mají v sobě zakódovány nedokáží zbavit. Mě osobně celá řada filmů viděných kdysi, dnes s odstupem času vůbec nic neříká (nezaujali-nudili), tak to holt je, s tím se nedá nic dělat, obsazení (prakticky samej důchodce) mě tady také moc neoslovilo. Samotný trailer to je jednoznačně nejlepší část filmu, kde máte vše v kostce vše podstatné a při kterém se nudit určitě nebudete. A jak už jsem naznačil, je tu ona jedna památná-nezapomenutelná scéna, která je velmi obratně natočená. Jde o "valící se kameny" které jsou poháněny vpřed neznámou (neviditelnou) silou, kdy jejich ničivou sílu pozná na vlastní kůži i jeden postarší pár v karavanu (pěkňoučké Vogue 26') jedoucí pouští. Je to poměrně dlouhá sekvence, která je pěkně udělaná - prostě přesvědčivě natočená, děsivá a strašidelná, vše v jednom. Tady to máte černé na bílém - skutečné tajemství pohyblivých kamenů http://en.wikipedia.org/wiki/Racetrack_Playa, ve skutečnosti tedy nejde o žádný výmysl. "Ghosts That Still Walk" je malá neznámá supernatural-ghost-mystery klasika - která očima dnešního diváka bude asi už trochu nudná, nicméně film by si zasloužil znovuobjevení. Je to malý film, ale hezký. ()