Odvážní

• USA Courageous (viac)

Čtyři muži, jedno motto: "Pomáhat a chránit". Jako služebníci zákona čelí nebezpečí každý den. Jenomže poté, co se tragédie dotkne i jich samých, musí se i tito otcové vypořádat se svými nadějemi, strachem a vírou. Tento zápas jim přinese rozhodnutí, které ovlivní celý jejich dosavadní život.
Spolu s akcí, dramatem a humorem se čtvrtý film od Sherwood Pictures zaměřuje na heslo „obrátit srdce otců k jejim dětem a srdce dětí k jejim otcům.“ Duše budou pohnuty, jejich srdce podstoupí výzvu… výzvu být statečný. (Chorcheus)

prengelo odpad!

Druhý diel požiarnickej trapošiny, tentoraz z policajného prostredia. Škoda strateného času pri pozeraní tohto odpadu. Pri "prvej" kresťanskej ságe som nedokázal presvedčiť samého seba, aby som to dopozeral do konca. A musím uznať, že to bolo rozumné rozhodnutie. Pri "dvojke" som sa donútil a tým skazil bodové hodnotenie. Prvých 40 minút *** a zbytok --***** . Pri výbere filmu budem musieť viac pozerať aj na režisérov a obsah. Potom by sa nestalo, že takéto niečo si prinesiem domov na pozretie. Na konci filmu som na konferenčnom stolíku hľadal vypolstrovaný košík na hodenie eura, aby cirkev bohatla ešte viac. ............................................................................................................................................................................................................................ AGITOVAŤ: vystupovať (obyč. verejne) za nejakú myšlienku al. proti nej • robiť agitáciu • presviedčať • získavať: agitujú, presviedčajú, získavajú ľudí, aby volili ich stranu • horliť: agitovať, horliť za dobrú vec • kortešovať (získavať voličov, expr. horlivo sa za niečo zasadzovať) • prehovárať • nahovárať • navrávať (na niečo) (slovník cudzích slov) ()

yakoob

Muži v Sherwoodu udělali zase velký krok nejen ve filmovém zpracování, ale také v životním rozhodnutí být opravdovými otci v rodině, manžely pro své ženy, a přáteli pro své okolí...Jsem rád, že na tento problém společnosti ukázali právě bratři Kendrickovi se vší parádou (REDka jim sluší)...Dali do toho kus svého srdce...A to se mi na takových filmech moc líbí, že ukazují to správné řešení a ať je člověk křesťan nebo ne, vnímá a cítí, že přeci je to jedna z nejkrásnějších věcí být tátou nebo být s tátou, který opravdově miluje...Chápu ty, kterým se film nelíbíl, je to taková sebeobrana, že existuje i jiné řešení...Ale reálný život mi ukazuje něco jiného...Když se kouknu kolem sebe, tak vidím jenom samé zbabělce, kteří utíkají před zodpovědností...Zatím nevím, co je to být otcem, ale moji touhou je být jako oni...Odhodlán být odvážným mužem...Mužem podle Božího srdce... ()

speedy7929

Film, ktorý sa týkal jednej z mojich obľúbených filmových tém: Polícia, drogy, ghetto. Príbeh sa týka 4 policajtov, ktorý si chránia svoj rajón pred dílermi. Okrem policajnej témy má tento film aj kresťanský význam, keďže jedna z hlavných postáv silno verí v Boha a v jeho dobro na zemi. Má to vtip, má to myšlienku, má to akciu. ()

pasty

rodičia sú kvázi "karikatúra" Božej lásky k dieťaťu.. preto je rodičovstvo tak nesmierne zodpovedné povolanie, žiaľ v dnešnej dobe rozvrátených rodín je veľa zranených detí ktoré vyrastajú s rodičmi ale vôbec sa navzájom nepoznajú.. sú si sami sebe cudzincami.. otec je hlava rodiny.. otec potvrdzuje syna ako muža otec je karikatúra Boha Otca preto ak uzavrieš svoje srdce pred svojím pozemským otcom uzavrieš ho aj pred svojím Nebeským Otcom a aj o tomto je tento film.. A obráti srdce otcov k synom a srdce synov k ich otcom, aby som neprišiel a neudrel zem kliatbou. Malachiáš 3:24 ()

Karamanlis

Čakal som solídnu drámu z policajného prostredia a začiatok sa v podstate aj niesol v tomto duchu, no Courageous už po chvíli začnú na diváka chrliť neutíchajúci prúd tupých kresťanských blábolov, kvôli ktorým je podstata príbehu zatlačená do úzadia a jeho dôležité pasáže sú bagatelizované (skĺznutie jedného člena partie "správnych chlapíkov" na šikmú plochu a pod.). Z môjho pohľadu bolo toto fanatické svätuškárenie neskutočne otravné a mimo misu a poriadne mi túto na prvý pohľad sľubnú snímku znechutilo. Takúto propagandistickú zhovadilosť si milí kresťanskí bratia a sestry mali ponechať ako interný materiál, určený pre svoju milovanú komunitu a "veľkolepé" kostolné projekcie a nedávať ho do oficiálnej distribúcie, klamlivo zaškatuľkovaný ako normálny film. ()

• Film získal od Konference katolických biskupů oddělení pro film a vysílání (USCCB) známku A-II, což znamená "morálně nezávadné pro dospělé a mládež". (AGAMENON)
  • Názov filmu sa objaví až v samom závere. (Johnny.ARN)
  • Zhruba polovina herců a štábu byli dobrovolníci z církve, která na filmu spolupracovala. (KrestanFilms)