Off the Map

USA, 2011, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Tvorcovia:

Jenna Bans

Hudba:

Ben Decter

Caroline Dhavernas, Martin Henderson, Jason George, Valerie Cruz, Aimee Garcia, Zach Gilford, Nicholas Gonzalez, Mamie Gummer, Rachelle Lefevre (viac)

Seriál z lékařského prostředí od tvůrkyně Chirurgů, Shondy Rhimes.  Vítejte v "la ciudad de las estrellas" (Město hvězd), maličkém městečku uprostřed jihoamerické džungle, ve kterém stojí jedna obyčejná klinika s nedostatkem personálu i zásob. Přesně to je místo, kam míří mladá doktorka Lily Brennerová společně se svými přáteli, Minou Minardovou a Manny Diazem. Nechávají za sebou veškerý dosavadní život a doufají, že dokáží pozitivně ovlivnit životy všech, které při své práci potkají. (oficiálny text distribútora)

Nekromacer

Po prvním dílu (který jsem prostě musel vidět už na základě upoutávky - škoda, že jí tvořilo prvních 10 minut seriálu a ne něco navíc) zatím hodnotím vcelku pozitivně. Snad to nesklouzne brzo do stylu MacGyvera v medicíně, aby se svou mačetou, žvýkačkou a kouskem izolačky sestavil gama nůž a to v každém díle. Ale pro první díl, byla trocha tropické improvizace velice zajímavá. Snad nás La Clinica Cruz del Sur a její zaměstnanci budou bavit nějakou tu řadu. Rozhodně zajímavé (minimálně na poměry USA) mi přijde aktivita ABC, kde si dala za cíl na svých stránkách po každém dílu nějak hlouběji probrat jednu nemoc, která se v něm vyléčí. Snad se ani tohle nevymkne kontrole, aby se seriál nestal otrokem nauky. ()

bee.el

Proč musí seriály, které si zamiluju nejvíc, vždycky po první sérii zrušit??? Ale teď k hodnocení - je v tom vidět Shonda. Hodně. Ale není to kopírák Greys, to zase díkybohu ne. Velké plus je nádherná příroda, i exotické choroby a těžkosti, se kterými se hrdinové musí potýkat. Samozřejmě jsou všichni extrémně sympatičtí a krásní. Přes všechny báječné zamilované příhody pro mě nejlepší linkou celého seriálu zůstává vztah mezi Tommym a Charliem. Celkově pro mě prostě výborné. ()

Pajky3

Docela zajímavej lékařskej seriál, u kterýho jsou hlavním plusem neokoukaný případy z džungle. Vztahy jsou docela přeplácaný, apsoň bych řekl že na tu jednu sérii se toho stane moc. Obsazení je ale fajn, trojice mladejch doktorů mi sedla, nejvíc z nich Tommy Fuller (Zach Gilford). Ale i doktoři džunglí ostřílení nejsou k zahození. ()

emma53

Pokud chce někdo vidět ty nejnemožnější operace a nemoci v oblasti džungle v šílených podmínkách, má to mít. Jinak doktorský kluci a holky byli vybraný tak, aby to lahodilo diváckému oku, já bych si určo vybrala. Mělo to šmrnc, spád, ale nicméně je to seriál z oblasti těch průměrných, škoda. Dalo se z toho vytřískat daleko víc. Lepší trojka, protože jsem se vůbec nenudila. ()

MiGi87

Docela chytlavé, po prvních dvou dílech zatím za 4*. Slušní herci a, byť to není žádný House, tak i celkem zajímavé případy, uvidím, jak to půjde dál. EDIT po konci: Zvedám na 5* - perfektní seriál. Poměr mezi epizodností a návazností epizod je tak akorát a zkoukl jsem to skoro celé ve dvou dnech. Super seriál, jehož největší vadou bylo, že nebyl prodloužen a ani nedostal nějaký závěrečný díl, který by to trochu uzavřel. Jasně vede můj žebříček seriálů, kterým jejich televize nedaly šanci, jakou si zasloužily. ()

• Natáčení probíhalo v lokacích ostrova Oahu. Ten je nejvýznamnějším a nejlidnatějším ostrovem Havajského souostroví. (Conspi)