11-11-11

• USA 11-11-11

Joseph Crone je autorem mnoha knižních bestsellerů a člověk bez víry, ztrativší kdysi po velmi bolestné události.Po nečekané autonehodě, jenž nastala v 11 hodin a 11 minut se po několika dnech dozvídá od svého bratra Samuela, že jejich otec brzy skoná. Příliš nenadšen Joseph tedy odjíždí do Barcelony za svou rodinou, se kterou se v minulosti odcizil. Ztracenou víru se v něm snaží probudit jak jeho bratr, kázající nadále v náboženství, tak jeho otec ležící na smrtelné posteli.Joseph po svém krátkém příjezdu začíná vidět cosi podivuhodného a nemožného, co nepatří do našeho světa. Jde o démony mající v úmyslu zabít jeho bratra Samuela.Čím blíže se přibližuje magické datum 11. 11. 2011 jsou útoky démonů horší a Josephovi nezbývá, než svého bratra ochránit, který má sehrát velmi významnou roli. (oficiálny text distribútora)

iamek

Po Mother's Day jsem se na 11-11-11 moc těšil a začal jsem považovat Bousmana za slušný talent v žánru horor. Bohužel 11-11-11 není ani strašidelný, ani zábavný a ani něčím originálním. Ve filmů nebylo v pořádku téměř nic. Herci až na tu černovlásku tragédie, hudbě se nepovedlo navézt atmosféru strachu a mrazení v zádech, scénář působil suše, lekačky žádné. Snad tohle byl jen úlet a Bousman natočí zase nějakou pecku. ()

korbitch22

Místy opravdu dobrá atmosféra a lekačky, místy jak italská telenovela pro babičku. Darren Lynn Bousman jako režisér vyhořel už před deseti lety a já absolutně netuším, proč jsem na tenhle už tehdy bídný propadák koukal po osmi letech od jeho vzniku, myslím, že mi omylem přistálo do DVD cédo s nějakých výběrem, kde bylo nejspíš porno a náhodou tahle píčovina a pak jsem byl línej změnit program na večer. Pointa možná sice překvapivá, ale třeskutě debilní. Špatný, špatný, špatný.40%. ()

humanbeing

Josepha trápí zlostné vize mající co dočinění s jedenáctkami. Blíží se 11. listopad a po nehodě, ze které zázračně vyvázl bez zranění, se vrací do svého rodiště poblíž Barcelony. Ani tam ale vize nemizejí, naopak zvyšují na intenzitě a v sázce už není jen jeho psychické zdraví, ale něco mnohem důležitějšího... Nejvíce na filmu se dá ocenit poměrně slušná atmosféra. Nápadů tu je jen poskrovnu, a dále se mi trošku zdálo, že film mohl být lépe obsazený. Záběry z CCTV kamer byly parádní a dodávaly příběhu toliko potřebný hrůzný aspekt. Jinak ta pointa se mi zdála naroubovaná na poslední chvíli, ale budiž. Celkově slušná podívaná. ()

Campbell

Já jsem říkal že ať to točí kdokoliv dopadne to stejně jako Satan přichází, takže na rychlo splácaná fraška která se snaží sebevíc vyděsit takže to maximálně nefunguje. Snaží mít kvalitní příběh a to dopadá ještě hůř, protože nefunguje ani minutku. Bousman podle mě není nijak dobrý režisér a tady se mi to dosvědčilo. Asylum tentokrát vyhrálo s jeho 11/11/11. ()

Testament

Ach Darrene, co mi to ksakru děláš? Saw 2, tam bylo vidět, že ti práce za kamerou jde. Genetický opeře jsem se vyhnul, ale tohle? A s tím jako míříš do kin? Tak to sis jako ucvrnknul, no ne? Hlavní hrdina (spisovatel) je obsazený absolutně nudným hercem, celek je mdlý, lekaček moc není. Ale čím jsi mě teda vážně nasral, že celý film se nic zásadního neděje a celý to vypadá jako béčko točený někde na východě. Nebýt (opět) šokujícího konce, tak jinak nevím,nevím. V porovnání s "konkurencí", tak Insidious bylo mnohem, mnohem lepší. ()

• Ve filmu je pochopitelně mnohokrát k vidění číslo 11. Některé jsou ihned viditelná (např. na hodinách). Jiné jsou lehce skrytá, jako například číslo hotelového pokoje hlavního hrdiny Josepha (Timothy Gibbs) je 713 – když čísla jednotlivě sečteme, dostaneme právě číslo 11. (Hovadin)