Ve spánku

• Francúzsko Dans ton sommeil (viac)

Před rokem ztratila Sarah syna a stále se nemůže zbavit bolestných vzpomínek na něj. Jedné noci pak srazí mladíka Arhura, který jí jejího chlapce velmi připomíná. Zdá se, že ho pronásleduje záhadný útočník, a tak se Sarah rozhodne pomoci mu. Ale věci nejsou, jak se zdají, a setkání s Arthurem ji může ohrozit. Když si to však Sarah uvědomí, je už příliš pozdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Snakefinger

Přiíběh mi svým stylem připomínal trochu Funny Games. Podle hesla: Nepropadejte žádné naději. Film je patřičně temný, než jsem si zvykl na časové smyčky - pohledy zpět jsem si připadal trochu zmatený ale pak to byla dokonalá (i když asi trochu průhledná skládačka) , na konci přišlo i poměrně nečekané rozuzlení. Čekal jsem přeci jenom happy end, který naštěstí nepřišel. Film vás dostano svoji temnotou, depresivní atmosférou od začátku do konce. Francouzi prostě umí. ()

musolini

No byla to spíš taková kravina,vlastně o ničem,žena psychicky na dně věří mladému klukovi a dopadne blbě,to se dalo čekat,napětí nikde,thriller to byl možná tak podle Francouzů. ()

chaosteory

Dostal jsem film, ale asi bez návodu. Marně hledám něco, co většině uživatelům přišlo vyjímečné nebo dokonce nečekané. Ač se z frantíků stává továrna na horo-thrilery, todle je bída. Úvod s filmem prakticky nesouvisí, možná později v psychologii hl. postavy, kdo ví. Překvapení se nekoná ani v zápletce, snad jen v tom, že hrdinka je enormě blbá, naivní a její osud je jasný asi po 15ti minutách. Celkem povedená je postava vraha (kdopak to asi je ?), takový běžný exemplář ulhaného šmejda. Kdyby film skončil asi po 58 minutách ( pochopí kdo uvidí ), šel bych taky výš, ale pak už je to o ničem. ()

petrastrela

Od samého začátku je jasné, kdo je maniakem, příliš prozíravé, škoda. Na druhou stranu to nebylo špatné, konec byl podbarven nádhernou hudbou. Anne Parillaud je překrásná i přes svůj pokročilý věk. 3,5*. ()

Miroslav.Zac

Pro francouzské horory z první dekády nového milénia mám slabost a až na výjimky jsem byl vždycky spokojený. Ve spánku bych zařadil tak někam do průměru, kdy mi realizace vyhovovala, ale námět pokulhával. ()

Pattrick

Některé momenty byly opravdu zajímavé, přesto to vyznělo tak nějak zvláštně. Scénář slušný, jen by mne zajímalo, jestli tvůrci opravdu film chtěli takto zakončit a takhle začít, protože začátek vůbec nesumíroval s filmem, mohli ho rovnou vystříhnout. Pak přišla část, která slušně gradovala, napínavé, zamotané, ale konec, ten byl fakt hloupej. ()

tommco

Bez atmosféry, bez napätia, herci nesympatickí, predvídateľné, ospalé, nudné. Tak mi treba, kukať francúzsky že vraj horor. ()

tompolicky

Pokud vyloučím americkou produkci, pak na evropu docela slušný průměr. Jenže amíky chrlící film za filmem tu máme a proti nim pak film vypadá jako béčko. Troufám si říct, že děj by dokázala odhadnout moje desetiletá dcera po deseti minutách. Co mě pak dostalo a naštvalo nejvíc byla dost neotřelá scéna, kdy hlavní psychopat podřezává desetileto holčičku, bez cenzury - hnus, humus. Filmy kde umírají děti vážně nemusím, navíc u tohoto typu filmu jsem to nečekal. Herecké výkony také nejsou zrovna na Oscara. Film se pak tak nějak zvláštně táhne a na to že má slabou hodinku a čtvrt, myslím, že by šel ještě zkrátit. Nebýt zbytečných scén např. snění po havárii ústřední dvojice, scény z nemocnice, pak by se film pohodlně vešel do 50 minut což by bylo tak akorát. Na druhou stranu se mi ale líbil konec, nemusí přece každý film končit hepáčem, bylo to pro mě příjemným překvapením, bohužel jediným. Francouzská hudba, pár šansonů v povzdálí také nijak neoslnila. Za mě poctivé dvě hvězdy, film větší potenciál dle mého nemá. ()

andy60

Hra na kočku a myš, kde chvílemi nevíte, kdo je kočka a kdo myš. Film mě držel v napětí, i když zápletku je možné odhalit po několika minutách. Přesto hodnotím jako lepší průměr. ()

LoneLion

Spíš docela psycho než horor. Francouzi nehrajou na happy endy a to je docela dobře. Zajímavý pojetí tématu sériovýho vrahouna. Anne to sluší čím dál tím víc a Arthur je čím dál tím víc psycho blboun. Ze závěru mě docela mrazilo, ale jak už jsem psal, Francie nerovná se kousek toho pokakanýho štěstíčka. Na 5 to není, dalo by se asi vytěžit víc, ale i tak dobrej film na dlouhej večer 3* ()