Vyděděnci

všetky plagáty
TV spot

Píše se rok 2040 a na planetě Carpathia očekává skupina průkopníků zatím poslední raketoplán, který k nim míří ze Země. Co jim asi přiváží? Přátele, jejich milované? Nezbytné zásoby? Stali se prvními, kteří osídlili nový svět a nyní mají příležitost začít svůj život znovu. Od začátku, daleko od domova, daleko za svou minulostí. Snaží se vyvarovat chyb, které udělali na Zemi a úpěnlivě chrání to, co na své domovské planetě vybudovali. Jenže netuší, že se kolem nich plíží nebezpečí... (Clear)

TV spot

bartias

Hodnoceno po prvních dvou epizodách: Navzdory dobrému nápadu a dostatečně "mimozemským" jihoafrickým kulisám Outcasts nechytli, nezaujali a nepřesvědčili. Část dějové linie je zajímavá a potenciálně napínavá. Jinak se ale hodně kecá a ztrácí čas pseudo filozofováním. Díly jsou dlouhé a neuškodilo by takřka hodinou stopáž zkrátit o dobrých dvacet minut. ()

Djkoma

Po prvních dílech zajímavý a postupem času stále ukecanější a hloupější seriál, který svůj potenciál nejen nedokázal naplnit, ale snad si ho autoři chvílemi ani neuvědomují. Nový svět, nová civilizace, netušené možnosti. Závěr prvních osmi dílů měl své kouzlo a nápad pro další sérii. Stačí to? Bohužel. Chyba je však snadno identifikovatelná, protože hodinová stopáž je prostě u seriálů problém a scénáristé vše nesmyslně protahují, aby esa v rukávu vysypali na poslední chvíli s pocitem, že bude lépe v další sezoně. PS: BBC je BBC:)) takže se zachránilo víc Angličanů než Američanů, naivní vidina budoucnosti:)) ()

Toj

Britové se pokouší o Lost, nebo Battlestar Galacticu... VB se snaží držet krok s Amerikou a tak často přináší drahé seriály, které reagují na nejnovější trendy. Výsledky jsou různé, někdy to dopadne strašně (Survivors), jindy je to geniální (Life on Mars, Ashes to Ashes), či alespoň originálně a velmi zábavně(Misfits)... Outcasts je na původ vzniku technicky prakticky dokonalý.. Skvělé řemeslo... Jen lepší scénář by to chtělo.. Díly jsou k uzoufání nudné, neoriginální, epizodní... Něco banálního se řeší a na konci epizody se objeví nějaký nadepizodní cliffhanger.. Ten většinou jen naznačí, že nová planeta je skutečně plná tajemství a čeká ji spoustu nových věcí... Ale v rámci dalších epizod se to stejně příliš nerozvíjí... Prostě nuda.. Snad druhá série napraví dojmy z první... ()

Clear

Na tento seriál jsem se dlouho těšila. Nejdřív jsem viděla upoutávku BBC na pořady, které plánuje pro rok 2011 a ihned mě zaujalo, že se chystají uvést nový vědecko-fantastický seriál. Začala jsem pátrat po jménu a shánět informace. Jaké tedy bylo mé zklamání, když po asi dvou měsících čekání odvysílali pilotní díl, který mi ovšem moc sci-fi nepřipadal. Nebo ano, je to sci-fi, ale čekala jsem toho sci-fi víc. Moc efektů a filmových triků nepředvedli, spíš ukázali "krásy" Jižní Afriky a mezilidské vztahy. Nebylo to prostě to, co jsem čekala, ale nemůžu říct, že se mi to nelíbilo. Druhý díl byl podle mě daleko lepší a vylepšil úvodnímu dílu skóre. Postava Mitchella v podání Jamieho Bambera se mi velmi líbila a skvělý humor a akcent Daniela Mayse prostě nemá chybu. ()

slunicko2

Když už jsem si začal zvykat na papundeklové kulisy, dialogy oscilujícími mezi hloupými a zcela dementními a viditelně omezený rozpočet, tak to producenti stopli. 1) Spoiler. A přitom dramaturgicky vzato byl příběh rozehrán docela dobře - různorodé vnitřní vztahy na základně v čele s chybujícím, ale poctivým presidentem, lehce démonický lidový vůdce, který pracuje pro cizí síly a připravuje převrat a do toho podivní lidští mutanti s nevyjasněným vztahem k Forthavenu a aby toho nebylo dost, tak ještě se začne projevovat cizí inteligence, která si přítomnost lidí na planetě zřejmě nepřeje. 2) Z pěkných kluků za zmínku stojí 32letý Daniel Mays (policista Cass), 28letý Ashley Walters (černošský šéf průzkumníků Jack), 39letý Eric Mabius (lidový vůdce Julius připravující převrat) a 32letý Michael Legge (rozhlasový komentátor Tipper). 3) Dal bych více hvězdiček, ale v podobných případech se jako divák cítím podveden. ()

• Kulisy města Forthaven byly vybudovány z opuštěné africké vesnice. Vesmírnou vizáž pak zajistil posyp bílým pískem. (frmoll)
  • Seriál měl být původně točen ve Walesu, ale aby byla krajina více "cizí", rozhodli se filmaři pro Jižní Afriku. (frmoll)
  • Na sérii pracovali 4 režiséři, přičemž každý zpracoval 2 epizody. (frmoll)