ricci.s

Psychiater sa snaží odhaliť jednu maličkú pravdu o spisovateľovi, ktorý sa pokúsil o samovraždu, pretože všetky tragédie, ktoré vo svojich knihách opisoval, sa naozaj stali. Ani mi to nepripadalo ako horor, skôr ako mysteriózny thriller. Väčšina filmu je sprevádzaná flashbackmi a obrazmi, ktoré sa síce snažili vyvolať hororovú atmosféru, ale na mňa pôsobili rušivo. Ináč námet bol veľmi originálny a v druhej polovici sa psychologický thriller zmenil na thriller náboženský (alebo satanský?) Tam by sa už nejaká brutalita našla, ale opäť len vo flashbackoch, takže veľa toho vidieť nie je. Ale akonáhle sa nám odhalila celá pointa, všetko sa zlepšilo a bolo jasné, že ten záver musí stáť za to. Bol to naozaj krvavý masaker, takže film si napokon prívlastok horor predsa len zaslúži. ()

Dellamorte

Ak si v jeden deň odfaklí spisovateľ svoj pracovný nástroj (prsty ) , policajt bez dôvodu postrieľa pár decák...súvislosť navonok neexist .Psychiater uprosený kolegyňou ( jeho fanyna )sa začne prípadom zaoberať , ak sa k tomu pridá novinár ( píše o ňom knihu ) s podozrivými dôkazmi , že podobné udalosti sa stali už niekoľko krát , pričom spisovateľ to celé....tak divák má o 90-minútovku pred obrazovkou postarané. Vydarený thrill a keďže nepomáha ani pokec s cirkvou tak nasleduje parádny záver. ()