Mrazivé příběhy

USA, 1987, 91 min

Réžia:

Scenár:

Daniel Boyd

Pět cestujících čeká na autobus, který má zpoždění. Aby si krátili čas, začali si navzájem vyprávět hororové příběhy. (JasonCZ)

ricci.s

Malý, nízkorozpočtový, poviedkový hororík zložený z piatich príbehov, ktoré si rozpráva skupinka ľudí čakajúcich na autobus. Ten prvý je o plavkyni, ktorá si začala s plavcom mŕtvym už 5 rokov, druhý je o psychopatovi, ktorý si rád ponaháňa malé deti po lese, tretí o mladej žene, ktorá sa zamilovala do upíra, štvrtý o mladíkovi, ktorý má schopnosť privolať mŕtvych, avšak privolá masového vraha popraveného na elektrickom kresle, a posledný o profesorovi, do ktorého študentky sa prevtelí démon. Poviedky majú podľa očakávania rozličnú kvalitu, nechce sa mi ich rozoberať do detailov, ale pre mňa boli najlepšie prvé dve a posledná. Prvá zaujme peknými maskami, druhá je celkovo asi najnapínavejšia a tá posledná ma upútala celkom podarenou, akčnou gore koncovkou. Ostatné ma nebavili, nudili. V závere toho celého nás čaká nejaká snaha o malé prekvapenie, ale podobné konce poviedkových hororov tu už boli. Celkovo ma to úplne nesklamalo, ale keďže sa jedná o Tromu, privítal by som viac gore. ()