Love Goddesses of Blood Island

• USA Six She's and a He
všetky plagáty
USA, 1963, 27 min (Special Edition: 47 min)

Karlos80

Senzace, tak tahle malá gore raritka mě na jednu stranu docela vyděsila ale zároveň i skvěle pobavila! Astronaut Fred Rogers po nehodě spadne do moře, na nafukovacím člunu dopluje k ostrovu, kde je nic netušící zajat skupinou sadistických žen (nádherných domorodkyní v bikinách), které umučí a znetvoří každého muže, kteří se jim snaží oponovat! Muž jim tu slouží jako sexuální otrok a každý den musí i těžce fyzicky pracovat a běda jak zklame, tak ho čeká osud jako Fredova předchůdce, který je je tu zobrazen ve flashbacku, kdy nešťastníka (vojáka) jedna z ostrovních divoženek vyvrhne a poté ho zbaví hlavy! Překvapivě krvavá "gore" scéna, ve srovnání s tím co nám snímek do této doby nabídl. Dobrý gore efekt, první ze dvou ve filmu (druhý ke konci s mačetou v oku!), na svou dobu docela dobrá brutalita, díky níž se film pravděpodobně proslavil a nabil tak kultovního statusu! Celé mi to hodně připomínalo první filmy od Gordona Lewise-Herschella ("Blood Feast" a "Two Thousand Maniacs!") zhruba ze stejné doby! Gordon mohl být opravdu pyšný! "Love Goddesses of Blood Island" je ale jinak opravdu levná, amatérská, trashová záležitost, vše se tu odehrává v jakých si úsporných kulisách, papundeklový "palác" s obrovským bazénem, kde tráví děvčata většinu času nemá chybu. Líbila se mi i hudba (i když hodně monotónní) v rytmu bubnu s titulní "Love Goddess" od Al Jacobse. ps; Viděl jsem cca 48. minutovou verzi, dlouhá léta byl k mání jen krátký 25. minutový fragment. Viz informace o stopáži na IMDb. Díky americké vydavatelské dvd společnosti "Something Weird Video" (laciné a brakovité filmy exploitace '60 a '70 let) a jejich usilovné práci je dnes k dispozici právě tato prodloužená verze, ale co jsem se dočetl tak film není stále ještě celý. ()