V hlavní roli Dave, otec čtyř dětí, který je najednou na vše sám, poté co jeho žena nečekaně zemře. Dokáže překonat bolest a najít v sobě sílu znovu milovat? (Sigarni)

ilovebritain

Je mi čím dál větším potěšením objevovat Britské minisérie. Tohle je další z mnoha, které mě velice potěšily. Výborně vykreslená psychologie postav a ještě lepší obsazení. Klobouk dolů ()

Jinka

Ztráta nejbližší osoby je krutá epizoda v našich životech. Výkon Davida T. se mi vryl pod kůži. Ta scéna kdy se doslova zhroutí v koupelně, krutá, ale zamilovala jsem si ji. Když plakal on, plakala jsem i já. Jakoby všechny jeho emoce, převyšovaly a nahrazovaly ty moje. S takovou láskou se snažil být nevlastní dceři na blízku, ale přicházel o vlastní dceru..nenáviděla jsem ho. Dobrosrdečný a Sobecký. Ovšem za takovou chvíli najít tu druhou, nevím. Něco takového nemůžu posoudit. ()

Eseter

Lákadlem vidět tuto mini-sérii byl David Tennant. Navíc mě potěšil Murray Gold, který skládal hudbu a tentokrát mi připomněl některé skladby z Doctora Who, což mě potěšilo. Samotná série má zajímavé téma, ale dílů je podle mě zbytečně příliš a děj je tak dost rozvařený. Zároveň jsem se tak nějak nedokázala s postavami ztotožnit ani pochopit romanci, která vznikne tak brzy... Přesto zajímavé dílko, pro nedělní žehlení dostačující. ()

chevronman

Tematicky se tento seriál moc neliší od českých seriálů typu Ordinace v růžové zahradě nebo Ulice, nicméně zpracováním je tento seriál mnohem dál, k čemuž dopomáhají herecké výkony hrdinů (a to i těch dětských), které jsou neuvěřitelně uvěřitelné a živé (mimochodem David Tennant je brilantní), což české televizní tvorbě přece jen dost silně chybí. Chválím také hudbu Murraye Golda, jehož motivy umějí podkreslit náladu v seriálu aktuálně panující. Promyšlenost seriálu je zjevná, vše do sebe zapadá, jak má bez logických vad, tvůrci zkrátka věděli, o čem vyprávějí. S nějakým zbytečným protahováním příběhu se tu nesetkáme, všechny události hrají svou roli a na zbytečnosti není čas. Obdivuhodná je opravdu realistická psychologická propracovanost postav, která kvalitu seriálu završuje. ()

matryagy

I když od začátku víte jak to dopadne stejně se podíváte na celý seriál a nepřetáčíte.David je skvělý (a vůbec v tom nehraje roli, že ho platonicky miluju už roky) a role mu sedla...nemůžu říct ani ň proti. ()

Isognomostom

Ano, přiznávám bez mučení - vyhledala jsem si tuhle minisérii hlavně kvůli D. Tennantovi (kterého jsem objevila díky Dr.Who). Ale nečekala jsem, že se mi dostane superdávka emocí v tak skvostném balení. V tu správnou chvíli jsem se opravdu upřímně bála o osud celé rodiny... Jinak Tennant absolutně vynikající - za některé scény by měl dostat zvláštní cenu ;-) P.S. Jsem zvědavá, jestli se někdy něčeho takového dočkám z české TV/filmové tvorby... Naposled jsem se takhle silně vžila do Jury Barana z Je třeba zabít Sekala (1997)... P.P.S. doufám, že až Single Father někdy v budoucnu (jsem na to sama zvědavá) dorazí do českých televizí, že se mu dostane důstojného dabingu a hlavně nějakého normálního názvu... třeba "Dave a jeho děti" ;-) ()