Skupinka novinářů vyšetřuje zmizení amerického občana kdesi na území Evropy. Podaří se jim zjistit pouze jedinou stopu, která je zavede do zapadlé, polské vesničky Alvaina. Novináři se tedy slepě vydávají zjistit příčinu jeho zmizení, aniž by tušili co zlověstného vesnička skrývá. (PetriK12)

cezero

Tři amíci dojedou do Evropy (Polska) a potkávají zdejší "domorodce", kteří se chovají velice podivně a vyhání je. Ale co by to bylo za američany kdyby se nevrátili druhou stranou. Tak by se asi dala shrnout první polovina filmu, která docela nudí. Druhá polovina však nabírá na obrátkách a se zatajeným dechem jsem sledoval co se bude dít dál. Mrzí mě ne příliš přesvědčivé výkony dvou hlavních hereček a docela směšné masky. 6/10 ()

Kovlad

"Naháňa nás banda vidlákov čo nás chce zabiť. Nebudeme utekať, radšej sa schováme do tej stodoly uprostred lúky, tam nás určite nikto hľadať nebude" Správanie postáv miestami úplne iracionálne, "herecké výkony" zúfalé aj na céčkový nízkorozpočtový horor a to som už videl kadečo. Prvá polovica nič moc, postupne sa to zlepšujer a v závere dokonca milo prekvapí, každopádne film mal omnoho väčší potenciál ktorý ostal nevyužitý. Možno s väčším rozpočtom by z toho vytrieskali slušný horor, takto slabý priemer, a malé plus za pekný záver. ()

Kstew4ever

V první půlce filmu to byla jaksi nuda ale po vkročení do "tajemné mlhy" začalo přituhovat. Pěkná atmosféra do toho ta "strašidelná" polština. Fajn horor na večer. Ale ta herečka v hlavní roli nic moc teda. ()

-krusty-

EHF: Zvláštní film. Béčko jako řemen, nízký rozpočet je patrný. Chování a logika hlavních hrdinů si zase po dlouhé době zasluhuje pár facek...ale přesto mám z celého filmu podivný pocit. Film je totiž jaksi...znepokojivý. Nevím co si o něm myslet. Ale dost filozofování. První polovina je nudná a něco se začíná dít až v momentě, kdy holky zabloudí v mlze a spatří.....(kterážto není dvakrát povedená). Pak to začne a záporáci se stanou ještě většími záporáky (aby bylo nakonec vlastně vše jinak). Celé to prapůvodní zlo nebylo vůbec vysvětleno a vymyšleno bylo jenom proto....aby prostě bylo o čem točit film :-) Každopádně to tajemno je na THE SHRINE právě to nejpodivnější a nejlákavější. A světe div se, já žádné vysvětlení vlastně ani nevyžaduji. Stačí mi, že v lese, za mlhou (která by se dala opravdu krájet) je cosi, co způsobuje zlo. Takže: první polovinu přetrpte, v polovině se pohodlně usaďte a poslední třetinu už si jen držte klobouky. Pojedeme z kopce... A ještě něco: líbí se mi úplný konec. Žádné dojetí, žádná romantika, přátelství či láska na celý život...ale jenom pár strohých vět. A přesně tohle dělá THE SHRINE podivným filmem. Znepokojujícím... ()

ronin zabak

Není to zas tak špatný, ale pár věcí bych pozměnil. Například ta soška je trošku kýčovitá, bohatě by stačila ta mlha, kde si divák může představit všelicos. Klasická změna barvy očí je dobrá, nechápu, proč tedy chtěli ze začátku odkrouhnout toho týpka. Dá se koukat ()

p.a.n.d.a

Potenciál to malo vysoký keby : skoro plynule anglicky hovoriaci Poliaci volade v osade :-(, Nevysvetlená pointa hlavného deju filmu. Takže iba za 3 škodaaaaaa ()

Hektor.Troy

Vela ludi napisalo ze polka filmu bola pomala nudna,to som masi pozeral iny film.ti americania ci anglicania ci co to boli ten chalan aj 2 baby boli sympaticke postavy,ktore sa chovali adekvatne k danej situacii.Pre mna jeden z naj beckovych horrorov VSETKYCH cias.A to doslova neznasam poliakov. ()

pyzma84

Viem si predstaviť, aký krásny horor z toho mohol byť... No nebol. Šmatlanie v hmle, poľskí vidláci, ktorí nevedia ceknúť anglicky a nakoniec to grandiózne finále nefinále. Tak odfláknutý záver som dlho nevidela. Veľká škoda, pretože námet bol dobrý a film je zhruba z polovičnej časti pozerateľný, no chcelo to lepšie prepracovanie. ()