Hra vypráví o člověku bez skrupulí, který jedná pouze ve svém vlastním zájmu a ze sobectví je schopen jít „přes mrtvoly“... Lenka (B. Hrzánová) vystudovala odbornou školu a hledá uplatnění v restaurátorské dílně muzea. Přijata je, s určitou protekcí, pouze na dvouměsíční stáž, protože dílna má plný stav. Prošla už mnoha zaměstnáními, které neodpovídají její profesi a v touze, aby si zajistila trvalé místo v muzeu, sáhne k metodám, o nichž nelze hovořit jinak, než jako o nemorálních… (Česká televize)

Aniki

Tak takhle to dopadá, když se najde odvaha a natočí se inscenace nejen bez happyendu, ale dokonce i bez kladného hrdiny. Ten nás totiž v podání Báry Hrzánové tahá celý snímek za fusekli. A nic v hrdinčině okolí jejímu pseudocharakteru vůbec, ale opravdu vůbec nenapovídalo. Jinak Hrzánka je tu kupodivu docela fešanda a není sama, že paní Syslová. ()

blackrain

O tenhle filmový příběh jsem zavadila více méně náhodou. Přepla jsem na třetí program české televize. Herecké obsazení pro mě bylo hodně atraktivní. Barbora Hrzánová mě fakt překvapila. Netušila jsem, co se v Lence skrývá. Ale tohle jsem nečekala. A ta její obhajoba. Ty brďo, to byla síla. Vždyť z toho vyplynulo, že ona byla ta nejlepší a všichni ostatní jsou špatní a můžou si za to vlastně sami nebo jsem její chovaní pochopila špatně? ()

Marthos

Život je boj. Příběh z restaurátorské dílny ukazuje, kam až člověka zavede jeho umanutost. A také touha konečně někam patřit. Zoufalý čin, kterého se Lenka Říhová v podání skvělé Báry Hrzánové dopustí, je v jistém smyslu pochopitelný, ale jen stěží omluvitelný. ()