Americké drama, které vychází z krátkometrážního oscarového dokumentu a napsal ho scenárista úspěšného filmu Philadelphia, je inspirované skutečným milostným příběhem Laurel Hesterové (Julianne Moore) a Stacie Andreeové (Ellen Page) a jejich bojem za spravedlnost. Když se vyznamenaná policejní detektivka Laurel z New Jersey dozví, že má rakovinu, chce nechat převést těžce vydřenou vdovskou penzi na svou registrovanou partnerku Stacie. Úředníci se však spiknou, aby jí v tom zabránili. Neústupný detektiv Dane Wells (Michael Shannon) a aktivista Steven Goldstein (Steve Carell) spojí své síly na Laurelinu obranu a sjednotí policejní důstojníky i běžné občany, aby podpořili jejich boj za rovnoprávnost. (HBO Europe)

cmuchalprvni

Ohledně filmové originality film ničím nevyčnívá, osobně mě příběh Laurel a Stacie dostal více než-li ten z filmu Carol, nicméně Carol byl natočen filmařsky lépe! Když se koukáte na samotný závěr, kde se promítají reálné fotografie, musíte přiznat, že vzhledová podobnost s herečkami je mizivá. Iritovalo mě posledních deset minut, kdy se konal pohřeb a následné sentimentální vzpomínání na pláži. Hlavní hrdinka mi svým postojem, že chce podpořit hlavně rovnoprávnost než manželství homosexuálů, byla velmi sympatická. Teplouše typu, kterého hrál Steve Carell, kteří pořádají gay pride, snaží se na sebe upozornit a myslí si, že jsou něco víc než heteráci, bytostně nesnáším. Steve Carell ovšem přinesl do filmu komičnost a slušně mě rozesmál, naposled v Sázce na nejistotu a nyní ve Freeheld mě zase přesvědčil, že dokáže zahrát cokolivl! ()

Malarkey

Film plný solidních hereckých výkonů a příběhu, který nelze takto nezávisle stoprocentně pochopit kvůli nedostatku podobných zkušeností. Přesto ale minimálně dokazuje, že člověk je naprosto různorodá entita, která pakliže si najde životní cestu, tak z ní nesejde, dokud neuzná, že je na jejím konci. A za takovou myšlenku a samotný životní příběh si tento film pozornost rozhodně zaslouží. ()

Hanys_

Dost vadilo, že už zase umírá Julianne Moore, dále Ellen Page je největší castingový fail za hodně dlouho (kdo si počká na fotky u závěrečných titulků, rozhodně neuvidí drobňoučkou Stacie, ale pořádný kus ženské), a fakt, že se v roli gay-žida aktivisty měl původně objevit Galifianikis..co dodat. Z důchodu prostě povolali scénaristu Philadelpie, ať jim ze zajímavého příběhu udělá další citovou ždímačku. Navíc kdo čekal po parádním Rande na jednu noc, s čím kdy konečně zase příjde Sollett, tak tady to má. ()

Martin741

Mno jo , homopropaganda zas jede naplno, dve zenske sa oddali zbuznelej homoromantike a z toho 1 lesbaba ma rakovinu, druha sa z toho rovno zosrala, pochcala a je strasne nestastna. Potom ty klasicke kecy ako uzavretie registrovaneho partnerstva, ziadaju rovnost v pristupe a rovnopravnost. Este ako k lesbabam mam ambivalentny vztah, pokial nestrkaju prsteky do mojich intimnych zon, tak necham ich nekonfliktne sa starat o ich vlastne telesne otvory- jo a kym lesbaby ziju v celibate, tak mi nijak nevadia. Horsie je to potom, ked uz rozjedu ten svoj seksualny zivot. .... s tym mam problem, respektive to povazujem za uchylne a zvratene. Najviac ma dostalo odvolavanie sa na Jezisa Krista, ktory na temu zbuznelej homoromantiky nepovedal nic ... aspon podla tohoto filmu : 15 % ()

Fiftis

Krásny príklad toho, ako šialení liberáli, homosexuáli, židia a úchyláci idú za svojimi cieľmi doslova cez mŕtvoly. V tomto prípade zneužijú jednu umierajúcu lezbu, ktorá chce len aby jej lezbická milenka získala po jej smrti dom. A takouto salámovou pomalou metódou sa pomaly dopracujeme až k tolerancií pedofilov a zoofilov. Budem sa dlho snažiť znova vnímať obľúbenú Julianne Moore, ako normálnu herečku a nie pedofilnú lezbu. Neviem sa dočkať liberálneho sveta, kedy si budem môcť vziať za manželku aj radiátor alebo mikrovlnku. Táto nechutná snímka nieje ani cťou úbohej umierajúcej ženy, pretože jej bolesť a pohreb obsahoval dokopy asi 5 minút, zato homosexuálny žid Steve Carell sa pomaly počas filmu stal hlavnou hviezdou, ktorá si splnila svoj sen - a to že v Amerike povolili homosexuálne svadby a adopcie detí. ()

• Natáčelo se převážně v městě Manhasset v New Yorku, scény u soudu se natáčely v městě Rye ve stejném státě. (hansel97)

Po Obamovi za tajnými agenty

Po Obamovi za tajnými agenty

17.03.2014

Zach Galifianakis se proslavil rolí podivína Alana v Pařbě ve Vegas, v posledních dnech jej ale internetový lid vídá spíš jako moderátora komediální show Mezi dvěma kapradinami, ve které se nečekaně… (viac)