Dívky, dívky

(festivalový názov)
  • Západné Nemecko Mädchen, Mädchen

Roger Fritz režíroval několik celovečerních hraných i televizních filmů a černobílý snímek Dívky, dívky z roku 1966 je jeho debutem. Jedná se o příběh nezletilé dívky Angely, která si začne milostnou aféru se svým o mnoho starším šéfem. Jejich sexuální dobrodružství se brzy provalí a muž je nakonec odsouzen za poměr s nezletilou. Angela však mezitím naváže styky s jeho synem, který po otci přebírá vedení firmy. Poté, co je otec propuštěn z vězení, pouští se se svým synem do boje o přízeň osudové dívky.
Snímek je velmi subtilní a působivou variací na klasické téma milostného trojúhelníku, natočenou suverénním způsobem. (Letní filmová škola)

Brandon

Fritz natočil Mädchen, Mädchen na zbytky jiných filmů a na vypůjčené kamery od svého mecenáše. Překvapivě ale žádná divočina. /první promítání po více jak dvacetiletech na lfš2010/ ()

Katullka

Tohle moc nevytrhlo. Čekala jsem více. Možná mi to zhoršilo nadhled i kvůli hroznýmu překladu a sluchátkám. Ta poblázněnost tam je a upřímně Helga je vážně kus. Je to taková česká variace na Terezu Pokornou a Magdu Vašáryovou. // 36. LFŠ UH ()