Eloise (Susan Hayward) pije príliš veľa a neváži si svojho manžela Lewisa (Kent Smith), ktorého prebrala svojej najlepšej priateľke Mary Jane (Lois Wheeler). Po siedmich rokoch Mary Jane navštívi túto svoju spolužiačku a je svedkom hádky medzi manželmi a definitívneho rozhodnutia Lewisa, že sa rozvedie. Hlavným problémom je však dcéra Ramona. Dcéra však nie je Lewisova, ale pochádza z krátkeho Eloisinho romániku s Waltom, ktorý zahynul v lietadle krátko po vstupe Ameriky do vojny proti Japonsku. Budú Mary Jane a Lewis nakoniec spolu? A čo sa stane s Ramonou a Eloise? (Volodimir2)

Volodimir2

Filmy vyrobené počas a tesne po 2. svetovej vojne nám dávajú nahliadnuť do toho, čo ľudia zažívali v tej dobe úplne neopakovateľným spôsobom. Aj keď existuje veľa dokumentov, ktoré popisujú čo všetko sa odohrávalo, filmy sú omnoho osobitejšie a tak sa nám naskytá pohľad cez hercov do hlbokej minulosti. Takže tento film ukazuje, že smrť vo vojne môže nastať kedykoľvek a obete sú oplákavané rovnako ako keby ich lietadlo bolo zostrelené niekde nad Pacifikom. Po skončení 2. svetovej vojny veľmi veľa ľudí sa mohlo identifikovať s Elois, ktorá bola taktiež obeťou vojny a smrť milovaného človeka mala veľký vplyv na jej ďalší život. ()

• Jessie Royce Landis v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)