14-ročný Simon Doonan žije v „nudnom“ Readingu a spolu s najlepším kamarátom Kyliem sníva o tom, že jedného dňa odídu do oslnivého Londýna, kde budú žiť medzi „nádhernými ľuďmi“. Zatiaľ však musí znášať posmešky spolužiakov a pubertálnej sestry Ashlene, výstrednosti matky Debbie a otca Andyho, ktorého najväčšou vášňou je výroba domáceho vína z najrôznejších surovín. Rodinné panoptikum dopĺňa slepá teta Hayley a jej životné historky, ktorým je ťažké uveriť. V priebehu rokov 2008 – 2009 mali na stanici BBC premiéru dve série, každá pozostávala zo šiestich epizód. (arkis)

bee.el

Jaké je to vyrůstat na maloměstě, když máte naprosto šílenou rodinu a jste (zatím tajně) gay? Pro mě je tenhle seriál absolutní srdcovka. Nadčasový a zábavný humor (místy dost černý - třeba babička s mikrovlnkou:D), výborní herci, skvěle napsané postavy... Nejúžasnější je rozhodně maminka Debbie (Olivia Colman) a krapet šílená teta Hayley s jejím extrémně tlustým slepeckým psem... seriál sype šílenost na šílenost, ale ono to funguje a to dokonce celé dvě sezony... Nejlepší díl je asi s princeznou Dianou a taky miluju ten, ve kterém si Simon přál panenku Barbie - Posh Spice:D Těch 5* mi nestačí:) ()

• Layton Williams, ktorý stvárnil Kylieho sa pôvodne uchádzal o rolu Simona. (Niles)
  • Konkurzu na rolu Simona sa zúčastnilo vyše 400 mladých hercov. (Niles)