WCW World War 3

(relácia)
  • USA World War 3
všetky plagáty

Tato profesionální wrestlingová pay-per-view show se konala 23. listopadu 1997 v Auburn Hills ve státě Michigan. Název show byl převzat ze stěžejního zápasu celého večera. Jednalo se o utkání šedesáti wrestlerů rozdělených do 3 ringů. Jednalo se o odpověď na show konkurenční WWF - ROYAL RUMBLE.
I pravidla byla obdobná, až na tyto dvě výjimky: 1) 3 ringy, v každém 20 mužů 2) všech 60 wrestlerů začíná ve stejný čas.
Vítěz tohoto utkání dostal šanci utkat se o WCW World Heavyweight title o měsíc později na STARRCADE.

Utkání večera:  1) Glacier & Ernest Miller Vs. Meng & The Barbarian
2) WCW Television Title :Perry Saturn Vs. Disco Inferno
3) Yuji Nagata Vs. Ultimo Dragon
4) WCW World Tag Team Championships: Steiner Brothers Vs. Steven Regal & Dave Taylor
5) Raven Vs. Scotty Riggs
6) Steve McMichael Vs. Alex Wright
7) WCW World Cruiserweight Championship: Rey Mysterio Vs. Eddie Guerrero
8) WCW United States Championship: Ric Flair Vs. Curt Hennig(c)
9) Battle Royal (nevermore)

nevermore

SPOILER!! Vezměme to pěkně popořádku. 1. Faces of Pain: Meng / Barbarian vs. Glacier / Ernest Miller Zápas byl poněkud pomalejší. Power wrestleři typu Faces of Pain nejsou na otvírací zápas příliš vhodní. Pár světlejších momentů tu bylo, ale jinak nic moc.. Meng nakonec poráží Millera na submission. Zaplaťpambůh7/10 ----> 2. WCW Television Title Match: Perry Saturn vs. Disco Inferno Od těchhle borců znám i lepší akce než tady. Nicméně Discovy Chartbustery o železnej plotek na Ravenovu partu byli cool. Saturn vítězí Rings of Saturn a má dál pás. 7.5/10 ----> 3. Yuji Nagata vs. Ultimo Dragon Yuji nagata je extrémně nesympatický, takže roli heela zvládá na jedničku. Zápas by potřeboval zkrátit a přidat na akci. Ultimo Dragon je frajer, přesto díky Sonny Onnomu haluzí prohraje. Dav je znechucen :-) 7/10 ----> 4. WCW Tag Team Title Match: The Steiner Brothers vs. Steven Regal / Dave Taylor Heel duo z Británie je fakt pecka. Docela časté páky, ale Steinerovic mají v zásobě výborné přehozy, takže zápas nevypadá vůbec špatně. vyhrávají a opasky jim zůstanou. Btw: Poslední možnost vidět na PPV Scotta Steinera s dlouhými hnědými vlasy! 8/10 ----> 5. Raven vs. Scotty Riggs Riggs je ten kterýmu Raven vyrazil při Drop Toe Hold oko o židli. Teď ho chtěl do své party. Normální zápas, zakončený třemi Evenflow DDT a tedy knockoutem Riggse. 7/10----> 6. Steve McMichael vs. Alex Wright Měl se účastnit Goldberg, ale toho Mongo zmastil železnou tyčkou, tak za něj byla vyslána náhrada Alex Wright. Zápas je zcela průměrný, ale alespoň není přehnaně dlouhý. Po tomstone piledriveru vítětí Mongo. 6/10 ----> 7. WCW Cruiserweight Title Match: Eddie Guerrero, Jr. vs. Rey Mysterio, Jr. Velice dobrý zápas, plný high-risk akce. Oba jsou ve výborné formě. Doporučuji ke zhlédnutí. 9/10 ----> 8. WCW U.S. Heavyweight Title Match: Curt Hennig vs. Ric Flair Předlouhé a místy nedotažené utkání. Dobrá podívaná to začíná být až v posledních pár minutách. 6.5/10 ----> MAIN EVENT: 9. 60 man Battle Royal Tyto zápasy patří mezi mé nejoblíbenější. I když je to zmatek snažit se sledovat 60 chlapů ve třech ringách naráz, přesto mě to baví.Super akci předvedl mysterio, který byl snad 10 vyhozen a vždy se zachytil a nakonec se drržel jen plachty na kraji ringu.:-) Až závěrečných pár minut bylo zase obskurních, neboť politika Kevina Nashe opět vzala za své. V převleku Stinga vyřadil posledního WCW účastníka (Gianta) a dopřál vítězství NWO, vyhrál tak Scott Hall. Ale Scott Hall to je aspoň komik, hlavně že to nevyhrál nějaký z "dávno už mám wrestling pro prachy ne abych něco dělal v ringu" wrestlerů typu Luger, Macho Man nebo sám Nash. Scott Hall je cajk. Měl se utkat s vítězem Starrcade na Superbrawlu o pás, ale nakonec vše dopadlo jinak.. Musím tomuto pro mě extrémně zábavnému typu zápasu dát 10/10 CELKOVÉ HODNOCENÍ: 7/10 ()