Wu sheng feng ling

• Hongkong 無聲風鈴 (viac)
Hongkong / Švajčiarsko / Nemecko, 2009, 100 min

Autobiograficky laděný debut Kita Hunga se střídavě odehrává v Hongkongu, Evropě a Číně. Z nelineárního vyprávění, v němž se prolínají realita, vzpomínky a snové motivy, se postupně skládá příběh mladého čínského imigranta Rickyho žijícího v Hongkongu. Paralelně sledujeme jeho cestu do Švýcarska, kde se vyrovnává se svou minulostí. V Hongkongu totiž prožil bouřlivý milostný vztah s přitažlivým Švýcarem Pascalem, poznamenaný rozchody a smrtí. Rickyho emocionální zmatenost se ve Švýcarsku znásobí setkáním s Uelim, který nápadně připomíná Pascala. Snímek je poetickou úvahou o komplikovanosti lásky, (ne)možnosti smíření se se smrtí a rozdílech mezi evropským a asijským kulturním pojetím smrti. (Febiofest)

zolo

Tento typ filmů degraduje to, že nemnohý divák pochopí skoky v ději, místě, realitě či snu na první dobrou. A, bohužel, - co si budem - většina diváků si to napodruhé nepustí (pokud není tvůrcem titulků). Film mě zaujal, je i dobře zahranej, ale zpracování tady tím stylem žvejkám fakt jen stěží. Ke srovnání se snad nabízí film "Šťastni spolu", ten ale v místech a časech tak neskotačí, proto taky o nějaký ten bodík u mě vede. ()