Krev, pot a takeaways

Reality-TV
USA / Veľká Británia, 2009, 55 min

Strih:

Ant Hayes

Tato reality show sleduje skupinu mladých, bohatých a pohodlných Britů, kteří jsou obklopeni luxusem, kterak se v různých koutech světa učí, jak vlastně chutná práce při výrobě potravin a produktů, které jsou pro ně naprosto běžné. Lidé jsou zařazováni do pracovního procesu, kde si podle odvedené práce vydělávají peníze stejně jako místní lidé na jídlo a bydlení. V Indonésii se naučí jak vznikají tuňákové konzervy, v Africe zas budou pracovat v dolech při těžbě safírů a spoustu dalších. (Ruuzha)

Fallen_One

Rozhodně zajímavý dokument například o tom, jak se vyrábějí v jihozápadní Asii potraviny co se pak dopravují dál do US a EU. Mnohem zajímavější ale jsou vztahy mezi Brity, co tam přijedou a zkoušejí si tu práci. To, co tam občas vzniká za komunikační faily je vážně sranda. I když je fakt, že ten pořad je jasně dělanej tak, abychom chudáčky jihoasiany politovali jak těžce pracujou a ti britové vás k tomu jasně vedou svými kecy o tom jak všecko pochopili, jak si všeho hned víc váží a kdesi cosi. ()

Atheas

Tyto pořady se mi dost líbí, protože dávají nahlédnout i právě těm rozmazleným trotlíkum, kteří se na ten pořad koukají, jak je vlastně jejich život jednoduchý. Ve světě je větší bída než si většina lidí dokáže představit. A kdo chce aspoň žít na té minimální životní úrovní, tak i na to se musí tam člověk nadřít jako dva koně. Britové v pořadu jsou s prominutím kromě toho farmáře totální pitomci, což u vás vyvolá smíšené pocity, které jsem si jistý povedou k zamyšlení, nad tím jací jsme my sami. ()

Doktor_Zeus

Absolutní kontrast mezi tím, jak se žije byznismanům (ale i farmářům) v anglii a "stejným" lidem ze zemí 3. světa. To, co jeden dává jako dýško číšníkovi, na to tu celá rodina kolikrát pracuje v těch nejhorších podmínkách třeba i týden. Jeden z mála dokumentů, které můžeme vidět na české kabelovce a který nám ukazuje, že my tady se máme oproti jiným kurevsky dobře. Každý, kdo má plnou hubu keců o tom,že sme tady nejchudší a srovnává naše podmínky s těmi na takovýchto místech by se měl probrat. Ano, průměrný člověk v ČR má finančně život na hovno, ale tady to dostává nový rozměr !Chtěli byste měnit?A těch lidí je mnohonásobně víc než 10 milionů ()