jizvoun

Po dosti vysokém hodnocení jsem se neuvěřitelně těšil, očekávání byla veliká. Možná proto jsem tolik zklamaný. Nevím, jestli je to tím 13letým časovým odstupem, ale už mě tyhle kriminálky, kde hlavní hrdina je něčím geniální, výstřední a naprosto vybočuje z normálu, nebaví. Je jich moc. Další věc je nulová uvěřitelnost, všichni se tu chovají jak amatéři, speciální jednotka vypadá jak banda mladých airsofťáků, elitní detektiv má tolik průserů, že by v reálu nemohl projít psychotesty, ale zde se mu vše odpouští. Podezřelí z vraždy si naprosto volně pobíhají po městě a nerušeně si telefonují, s kým chtějí,aniž by někoho napadlo jim napíchnout mobil. To prostě nedávám. Je toho víc, ale nebudu se rozepisovat, pro mě tedy velké zklamání. Dám tomu ještě šanci ve druhé sérii. ()

stuj

Ale jo, tak nakonec dám 5, i když jsem celou dobu pomýšlel spíš na 4 (protože ve vyšetřování jsou zkratky, kdy detektývové :) hned vědí, na co se zaměřit). Ale díky sympatickým postavám a jejich výkonům a poslednímu dílu nakonec zvedám na pět. Prostě mě to vtáhlo, a to se často nestává. A jsem zvědav na druhou sérii. ()

BoredSeal

Nadupaná, výborně napsaná a obsazená kriminálka bez čehokoliv, co by mi přišlo trapné narozdíl od vyhypovaného Sherlocka. Líbily se mi i jednotlivé případy, velmi nápadité a různorodé. Postavy byly zajímavé a strašně se mi líbil jak vztah Luthera s jeho manželkou, tak i podezřelá Alice. Doufám, že i další série budou tak povedené. ()

yvona

Linie s Alice Morgan je vysoce nepravděpodobná a nelogická. Každý  je ochoten s ní diskutovat o svém intimním životě a filozofovat, přestože je velikou hrozbou a vloupe se vám do baráku, není nikomu přidělena ochrana, jako pravděpodobný vrah a psychopat  není absolutně nijak sledována, Luther tají jejich vzájemnou komunikaci, ačkoliv se A. uchyluje k výhrůžkám i napadením, atd. A velmi podobnými absurditami je naplněn celý vlastně seriál. Končím 4. epizodou, to fakt nejde. ()

hony23

Detektiv Luther si zrovna neláme hlavu s policejními postupy, má soukromé problémy a v patách psychopatku, kterou nedokázal usvědčit z dvojnásobné vraždy. Protože jednotlivé případy nekončí pokaždé happyendem, jde celkem o napínavou a zábavnou krimi. Dobrý dojem občas kazí jen přehnaná genialita Luthera, který i z minima indicií dokáže určit pachatele. ()