Chabelo y Pepito contra los monstruos

• USA Chabelo and Pepito vs The Monsters

Malý Pepito a jeho žravý, přerostlý bratranec Chabelo jsou dost divoké děti a správní skauti. S vedoucím Gerardem a bandou dalších skautů se vydávají na výpravu a dostane se jim varování, aby nechodili přes les, že tam straší a je tam jeskyně, kde příšery hlídají poklad samotného ďábla. Po chvíli se k nim přidá Pepitova sestra a Gerardo se rázem točí jen kolem ní. Aby si napravili reputaci za to, že Pepitova sestra všem pokazila výlet, vydají se oba bratranci prohledat les a chytit gorilu, která utekla z cirkusu a skrývá se v okolních lesích. Gorilu opravdu potkají, ale místo chytání utečou do jeskyně, potkají plno známých příšer z hororů (vlkodlak, mumie, Frankenstein a vodní příšera) a nakonec dojdou až do podivného sídla plného ještě podivnějších vojáků s plechovými maskami. Ostatní skauti se rozdělí na dvě skupiny. Jedna jde pro pomoc, druhá za chlapci do jeskyně. Taky se potkají s příšerami a taky dojdou do sídla podivných vojáků. Objeví i ďábelského vědce, který vojákům velí. Vojáci skauty pochytají a chystají se jim vyoperovat mozky. Díky oběma chlapcům a statečnosti mexických skautů se jim to ale nepovede. (V4nd4l)

V4nd4l

Docela zábavný mexický film na téma dětští hrdinové vs. hororové postavy. Teď už jsem sice moc starý na to, abych ho plně ocenil, ale i tak se mi příběh, hudba a hlavně krásná melodická španělština hodně líbily. Pravda efekty a masky nejsou nikterak skvostné, ale holt Mexiko není Hollywood a sedmdesátá léta už jsou taky nějaký ten pátek zpátky. Příjemný odpočinkový film, na který se můžete bez obav dívat i s dětmi (pokud jim nebude líto zabité gorily), aby se seznámily s nejznámějšími postavami hororových filmů. ()