Pekaři Lapáčkovi se narodí syn Lojzek. V bytě bydlí bába von Zabalská ze zchudlého šlechtického rodu, v domě otec fotbalového brankáře Ludvy Kocifaje... Televizní seriál podle románu Oty Filipa "Nanebevstoupení Lojzka Lapáčka" ze Slezské Ostravy, zachycující období 20.-60. let minulého století. (Česká televize)

Recenzie používateľa adaben k tomuto seriálu (5)

Epizoda 1 (1994) (E01)

I po letech, kdy konečně došlo na reprízu tohoto seriálu, to má své kouzlo. Herecké, příběhové, i je to trochu jinačí pohled na naše dějiny ve dvacátém století přes dění a míšení lidí a osudů ve specifickém regionu. Jediné, co mne zarazilo, jak málo režisér nasadil při scénách hudbu, docela mi tam chyběla. ()

Epizoda 2 (1994) (E02)

Z tohohle seriálu uvíznou v paměti také herecké výkony Stanislava Šárského, třeba hned v tomto druhém díle.  V rozhlase mimochodem svého času krásně načetl prózu Josefa Čapka Stín kapradiny. ()

Epizoda 6 (1994) (E06)

Vydařený díl, i když trochu připomíná předlistopadové seriálem s obsahem opačného znaménka. A hudba začala být v tomto seriálu postupně přece jen výraznější a vlastně velmi působivá. ()

Epizoda 7 (1994) (E07)

Trochu se to obsahově v tomto dílu rozteklo, a těch lyrických vzpomínkových vsuvek tam bylo až příliš. ()

Epizoda 8 (1994) (E08)

První polovina seriálu mi přišla ve vyprávění sevřenější a tím zajímavější, přesto je dobře že seriál byl konečně po letech reprízován. Připomněl pestré osudy lidí ve dvacátém století a navíc v tak pestrém regionu jako byla Slezská Ostrava a okolí. ()