Třídílná minisérie zavádí diváka do prostředí advokátních poraden, pracoven vyšetřovatelů a soudních síní. Hlavními protagonisty jsou dva mladí muži David a Jakub. Hned po škole nastupují jako koncipienti do advokátní poradny pod křídla starého a zkušeného doktora Vlastimila Grecmana. Ten jim okamžitě začne dávat profesní rady... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Hombre8 k tomuto seriálu (3)

Episode 1 (1988) (E01)

První díl je zcela v režii Jiřího Sováka. Beneš přizvukuje, mladíci působí velmi rozpačitě a slabě nejen v advokacii, ale zejména herecky. Nu... Každý začátek je těžký. Uvidíme dál. Zdá se, že příběh bude výrazně autobiografický. V závěru je David překvapivě (díky protekci) jmenován vedoucím kanceláře po zesnulém Grecmanovi. S výjimkou patolízala Němči to ostatní, včetně kamaráda Jakuba, nesou nelibě. Předpokládaný nástupce Daněk rozumně neutrální. Takový klasický kancelářský případ. ()

Episode 2 (1988) (E02)

Davidovy trampoty ve funkci nabírají otáčky a  s nimi stoupá i zajímavost příběhu. Ten je veskrze klasický. Nestíhá, místo podpory se mu dostává spíše nepřejícnosti. Báby jedou rovnou ofenzívu. Do nelehké úlohy vedoucího kanceláře se jde vžít a nepřestat mu fandit, protože se snaží na rozdíl od ostatních makat. Optimální řešení to samozřejmě není a autoři to dávaj patřičně najevo. Kdo maká, nebaví se s ostatními, je asociál. Jakub, patrně zároveň autor, ze sebe dělá babaře, naoko, i přes určitou závist se snaží kamaráda podporovat, ale nevyznívá to zrovna dobře. Ještě že už není možná taková situace, aby na pracoviště, v pracovní době, donesli důchodci, bývalí zaměstnanci chlast, oblbovali tam svými nejapnými historkami osazenstvo (falešně se chechtající), společně se tam vožírali a když přijde vedoucí, ještě se mu jízlivě pošklebovali. Hnus. Jak pak jeden nemá fandit šéfovi, přesto že dělá kopance. ()

Episode 3 (1988) (E03)

Dobrým vedoucím jsem se stal až v okamžiku, kdy jsem se rozhodl, že jím nebudu. Jóóó, tak to bývá. Těm blbům tam a zvláště dvěma sekretářkám i nejlepšímu kamarádíčkovi bych přál, aby tam místo Davida, kterého uštvali, dostali nějakého solidního nomenklaturního rase, který by jim předvedl ten správný boosing. ()