liquido26

Johnny Eager je nejmazanější ze všech noirových gangsterů. Jeho akce jsou vždy do posledního puntíku promyšlené, jeho alibi je vždy perfektně posychrované a navíc vede úžasný dvojí život, aby zmátl svého kurátora :-) Výkon Roberta Taylora byl vskutku strhující. Skvěle zvládal obě polohy své postavy. Jedna z nich je Johnny Eager - propuštěný trestanec, který svědomitě pracuje jako taxikář, žije se svou sestřenicí a její dcerou ve spořádané domácnosti, pravidelně dochází ke svému kurátorovi a na všechny působí jako okouzlující mladík a nikdo nevěří, že by mohl být někdy v minulosti trestaný. Ale sotva si převlékne sako a svlékne taxikářskou čapku, tak se objevuje druhý Johnny Eager, tentokráte mnohem dospělejší charismatický bezcitný a všemi mastmi mazaný gangster, který bydlí v luxusní vile a rozjíždí různé ilegální kšefty jako v dobách před svým uvězněním. Jenomže bezcitného gangstera cosi změní. Ano, tušíte správně, je to láska k Laně Turner. Nicméně Taylor tuto proměnu zahrál tak, že to nepůsobilo nijak pateticky ani prvoplánově, naopak mě docela zamrazilo. Stejně tak byl poměrně mrazivý a strhující samotný závěr filmu. Zkrátka, Johnny Eager byl frajer. ()

vitekpe

Je to hezky natocenej film, ale nad stredni hodnoceni se nedostane kvuli obecne utahanosti. Taylor ve forme, stejne jako Heflin. Lana ok, Glenda potesila. 3+ ()

Martin741

Ten Dzony Iger bol  neskutocny frajer, Liquido26 veru dobre pise. Noir  film o sklbemni dvoch zivotov sa tiez len tak lahko nenajde   : 76 % ()

KarKulA

Raná noir tvorba MGM. Robert Taylor se tu objevuje v roli Johnnyho Eagera, cynického gangstera, který pomocí svých bravůrních plánů, při jejichž uskutečňování nebere ohledy absolutně na nikoho, organizuje svoje ilegální aktivity a řídí své malé zločinecké impérium. Taylor, stejně jako např. jeho konkurenční kolega od Century Fox Tyrone Power, bojoval celou svou kariéru se zaškatulkováním do rolí pohledných kladných hrdinů a není divu že po této roli nadšeně "skočil". Jedná se tak o jednu z mála bad-guy rolí jeho kariéry a je to velká škoda, protože Taylor se podle mě do rolí zločinců a grázlů výborně hodil. Přestože Oskara dostal za vedlejší roli Eagerova alkoholického přítele Jeffa Hartnetta výborný Van Heflin (pro mě navždy nemesis Errola Flynna v Curtizově filmu Santa Fe Trail), a nezpochybňuji že oprávněně, je pro mě osobně tento film stejně one man show Roberta Taylora. Nelze samozřejmě opomenout ani krásnou Lanu Turner, která tu v roli Lizabeth, milující Eagera tak že kvůli němu neváhá zabít, bohužel příliš prostoru nedostala. Rozhodně velice dobrý film, ve kterém nic není jak se zprvu zdá a Eagerovi "lišácké" nápady vedou k mnoha překvapivým zvratům. Jedinou slabinou jsou snad občas místy zbytečně dlouhé a statické dialogy. Za mě 4,5*. ()