Hlavní inspirací pro jejich příběhy je manuální nešikovnost. Důležitá však není jen legrace, ale i optimistický postoj Pata a Mata k životu. I když je vše ztracené, nikdy neskládají ruce do klína a nakonec jsou vždy se svým řešením spokojeni. Sláva hvězd rostla až do roku 1995. S novým tisíciletím se Pat a Mat vracejí opět na scénu v nových příbězích. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Gemini k tomuto seriálu (9)

Tapety (1979) (S01E01)

Težká klasika nezapomenutelné řady animáků, tentokrát na téma otvírání konzerv:) ()

Stěhování (1982) (S01E10)

Jojo, ta auta už dnes nejsou to co bývala...to tenkrát, to se s nimi daly dělat věci... ()

Budka (1983) (S01E16)

Větší zábava než Telefonní Budka:) ()

Klíč (1989) (S02E01)

Právě ve chvílích, kdy sledujete podobné příhody, vás napadne, že už nikdy nebudete parkovat auto nad kanálem nebo dělat podobné vylomeniny, jejichž charakter by se zprvu nemusel zdát klíčový, ale...:) ()

Nábytek (1989) (S02E02)

V podání těchhle dvou je stěhování čehokoliv problém, i když je Nerudovská otázka už vyřešena:) ()

Sekačka (1990) (S02E03)

Druhá Sečkožnečkomlátičkopečka, tentokrát v podání české animátorské školy. ()

Generální úklid (1990) (S02E04)

Nikoliv generální, ale geniální úklid. ()

Dveře (1990) (S02E06)

Pokračování kultovního seriálu všech kutilů, tentokrát o v zásadě banálních zabouchnutých dveřích, ze kterých tihle dva dovedové vykřešou brilantní grotesku kombinovanou s horrorem. ()

Kulečník (1994) (S03E09)

Novější série příhod Pata A Mata, kterým se u nás na škole říkalo Šroubek a Vroubek, stejně jako školním údržbářům. Je větší adrenalin sama hra nebo už stavba stolu? ()