Manuel se v hloubi duše vždycky cítil jako Manuela a také jako žena žije. Když ji však nejlepší kamarádka požádá, aby předstírala, že je její snoubenec a otec očekávaného potomka, ze zpěvačky se na čas stává voják…  Bláznivá komedie natočená v portorické produkci vypráví o Manuele, která se sice narodila jako muž, ale vždycky se cítila být ženou a také jako žena žije. Zpívá a tančí v nočním klubu, ale právě teď prožívá krizi. Rozešel se s ní přítel, bytná chce zaplatit a její nejlepší kamarádka Coca (Elena Iguinaová) je v maléru. Otěhotněla s mužem, s nímž strávila jednu noc, a musí to říct svým konzervativním rodičům. Potřebuje proto někoho, koho by představila jako svého snoubence a otce dítěte, a požádá Manuelu o pomoc. Té se sice do takové akce moc nechce, ale nedokáže odmítnout, a tak se z Manuely stává voják Scott. Zjišťuje však, že balancovat mezi mužskou a ženskou stránkou své existence je těžší, než si dokázala představit. Titulní postavu skvěle ztělesnil Humberto Busto, jehož známe z filmu Amores Perros. (oficiálny text distribútora)

Olík

Manuel se celý život cítil být spíš Manuelou. Když ho nebo spíše jí, požádá nejlepší kamarádka, aby pře jejími rodiči zahrál jejího snoubence, musí se opět navléct do kůže chlapa stát se opět Manuelem. Bláznivě se tvářící portorická komedie v hlavní roli s nepříjemně přehrávajícím Humberto Bustem (Za hranicí strachu, Amores Perros) ()

freddy

Zdejší hodnocení absolutně nechápu a jsem rád, že jsem se jím nenechal odradit a na tuhle komedii z Portotika se podíval. Čas s filmem strávený mi utekl docela rychle a docela příjemně, občas jsem se i zasmál a celkově mi film přišel jako velmi zajímavý. Neztotožňuji se tedy s hodnoceními a názory většiny uživatelů, kterým se tenhle film nelíbil, já patřím k těm spokojenějším divákům. Rozhodně nemám pocit, že by tenhle film trapnější nebo horší než většina komedií, zachovává si svůj průměr, tenhle film je zkrátka svůj a protože jsem spokojený s tím, co jsem viděl, tak se rozhodně nenechám strhnout zdejším davem, co se týče hodnocení. Jistě, někomu možná může připadat téma transsexuality a transvestismu jako trapné, ale já opravdu nevím, proč zrovna tenhle film je zde tak špatně hodnocený. Tohle byl můj první portorikánský film, který jsem viděl, a jsem rád, že jsem si zase o něco málo rozšířil své filmové obzory a seznámil se s filmem z další země, se kterou jsem zatím neměl tu čest. A protože to setkání bylo příjemné, vtipné a kouzelné, tak jsem spokojený. Nebylo to sice o nic lepší, ale ani o nic horší než průměrné komedie, kterých se točí mnoho po celém světě. Takže zaslouženě ode mne tato komedie získává průměrné tři hvězdy a rád se na ni třeba ještě někdy podívám. ()

jiri.twist

Jediný film z Portorika, co má zde zatím zastoupení a navíc s českým dabingem a musím říci, že jsem se pobavil. Při čtení recenzí na ČSFD (odpad - přiteplené, transvestiti, bukvice, teplouši, nemocný film) jsem měl husí kůži, až mi došlo, že hodnotícím prvkem nebyla zřejmě úroveň filmu, ale spíše buranská nenávist k této minoritě. Když si odmyslím to, že také moc nemusím tuto odnož lidské sexuální minority a nebo budu alespoň tolerantní, tak se mi vyloupne jemná komedie s nadsázkou a pro dobrou náladu, kde nejsou žádné rádoby trapárny, u kterých místo smíchu se chce brečet (jak to někdy bývá), navíc podpořená výborným dabingem s řadou českých „hvězd“ v čele s příjemným hlasem L.Olšovského. Kdo je tolerantní, nechť se podívá, kdo je odpadním buranem, ať jde jinam … 5876 ()

PauloZ odpad!

Myslim že 8% mluví za vše. Nevím kde to HBO vyhrabalo, ale po 30 minutách jsem vypínal. Přebarvené je to snad víc jak Avatar a skutek utek. ()

Caelos odpad!

UPOUTÁVKA NA HBO: Bláznivá komedie. Ano, ten co tohle napsal musí být blázen, želbohu ne v tom dobrém slova smyslu. Už dávno jsem vypozoroval, že filmy ze španělsky mluvících zemí jsou většinou o bukvicích, nebo o tranzvestitech (které upřímně nenávidím), nicméně na to už jsem si tak nějak zvykl a snažím se je nevyhledávat. Jenže ráno po opici, kdy se mi nechce ani se posadit na mě HBO vyblije takovou sračku, opravdu jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl. Ubohé pokusy o humor, ne, toto je přímo urážka humoru. Ve filmu se vyskytují postavy, které asi měly působit směšně a bláznivě, například ta střelená neteř, ale působí to všechno křečovitě, trapně a v celkovém výsledku uboze. Mohl bych tady vypsat nejméně padesát důvodů proč je ten film ubohý, ale nechce se mi spoilerovat, pokud si chcete potvrdit má slova, tak se na film podívejte. Budete se dívat s otevřenou pusou na to co se na obrazovce děje a budete svědky překročení hranice debility. Takže znovu: JEDEN Z NEJHORŠÍCH FILMŮ CO JSEM KDY VIDĚL. Teplouši, tranzvestiti, kamera alá telenovela, špatní herci, špatný scénář, špatný humor. Nemocný film. ()