Všechno je sračka

Tomáš Weinreb

Kamera:

Tomáš Weinreb

Tomáš Weinreb (rozprávač)

Miroslav David žil s Olgou Hepnarovou půl roku před jejím (zlo)činem. Olga Hepnarová byla drobná mladá dívka, která v roce 1973 úmyslně najela nákladním vozem do davu lidí. Osm z nich zabila. Čin vysvětlila jako akt pomsty za celoživotní příkoří, které byla nucena od společnosti nelidsky snášet. Film ukazuje Miroslava Davida jako neustále nespokojeného, nadávajícího, ale i přemýšlejícího „nekropábitele“. Portrét Davida jako osamělého schizoidního protějšku Olgy Hepnarové, který neztratil přes všechno utrpení humor. (oficiálny text distribútora)

Sid_77

Tady je krásně vidět že, stačí najít zajímavého člověka a jen ho nechat mluvit. Možná je to magor, možná ne ale já se bavil. ()

bujnmi odpad!

Pár dní po zhlédnutí si z filmu pokouším něco vybavit. Vzpomínám si na kameru s dobrou stabilizací, základní prvky kompozice, a že ten dědek kecal něco ohledně Klause a Havla. Můj mozek si nic víc nevzal. Instinktivně se rozhodl neplýtvat pamětí na takových sračkách. ()

CaMMe

"Já bych ty nacistický demonstrace rozháněl slzným plynem a plamenometem, ale to by se ty kreténi v Haagu posrali a mazali se celý hovnama." Mohl bych to sem vypsat všechno, sice prázdný řeči, ale vtipný. Ruku na srdce, nikdo nezůstane v pohodě, pokud vám za mladejch táta měří metrem hajzlpapír apod.. Že režisér nechal dědu jenom žvanit a prakticky mu do toho nezasahoval mi vůbec nevadilo. Snesl bych klidně delší stopáž. Olga a Miroslav, to byl páreček. Pravda však je, že se vlastně vůbec nic nedozvíte, protože pokud pro mě byla Hepnarová zajímavá, tak člověk, s kterým žila, rozhodně ne. Nicméně jako krátkometrážní, komediální exhibice pana Davida ano. 75% ()

lobo87

Niekto dá odpad, niekto maximum. Vyplýva mi z toho stred. David vlastne nič nepovedal, ale vydržal by som ho počúvať aj hodinu... 50% ()

honzzaq

Film o rozumbradovi, co sežral šalamounovo hovno a teď tvrdí, že všechno je sračka. Ovšem kdyby můj nejvýraznější zápis do historie lidstava byl fakt, že jsem chodil s ženskou, která úmyslně přejela náklaďákem pár lidí, možná bych to viděl podobně. Chybí mi tam podrobnější zachycení vývoje k nasrané mudrující postavičce, protože z filmu mi vůbec není jasné, jestli je (z mého hlediska) nasraná právem, a nebo je to jenom (místy vtipný) kverulant. ()

Loganberry

Miroslav David je naprosto neuvěřitelnej týpek, klidně bych těch jeho řečí vydržela dvakrát tolik. "Tady na zdi nikdy žádnej kříž viset nebude. To je vraždící nástroj. Kdyby Krista oběsili nebo ubičovali, tak si tady na zeď nedám bič nebo šibenici." ()

bedsore

Spise nez samotny dokument po filmove strance me odrovnal Miroslav David. Ac pres svuj sverazny mluveny projev, dokaze zaujmout. Zajimavy miniporter. ()

Tereeen

Na tento film jsem se dívala s předpokladem, že se dozvím něco o Olze Hepnarové. Mé očekávání nebylo vyslyšeno a celý film (naštěstí krátký) jsem poslouchala řeči zatrpklého, věčně nespokojeného chlapa, který celých dvacet minut nedělal nic jiného, než se vztekal, nadával a pobíhal polonahý po tmavém bytě, navíc tak drmolil, že jsem pochytila každé třetí slovo. Opravdu hluboký zážitek! ()

Misabarry

kdyby bylo více režie a trochu vidět záměr nebylo by to tak zlé, působí jako home camera, možná intence, každý asi očekával něco trošku jiného, ale tak na zkouknutí budiž, do kin asi ne... ()