Danny se dostává do nové etapy svého života - přichází na vysokou školu. Tady ho hned první den zaskočí jeho starý, tak trochu nesnesitelný a potrhlý kamarád Shane, který vždycky všechno pokazí. Oba staří přátelé potkávají další spolužáky a spolužačky a Shane během chvilky stihne zkazit nejednu věc. Seznámí se také se svými novými spolubydlícími - s rozpustilou Scarlett a s neustále smutným mrzoutem Fredem.
OFF THE HOOK je anglický komediální seriál BBC o strastech i slastech studentského života. (Zbyisek)

Thomick

Slovy největšího Fredova fláku: What's the point? K čemu dělat další sotva inovativní klasiku o dvou hňupech, co ze sebe (na popud toho většího hňupa) v jednom kuse dělaj něco víc, aby zapadli do novýho kolektivu? Nejspíš proto, že mám nápad smíchat stupidní humor se dvěma ukrutně temnýma, ukrutně přepálenýma a přece ukrutně zábavnýma figurkama, z nichž ta přitažlivější (muhaha) vejde na scénu zrovna ve chvíli, kdy tý první začne docházet dech. No ... mistrnej tah; mistrný odvedení pozornosti; a ve výsledku solidní vejplach (e04 a spořádaná večeře s Němkama hlavně, za což se skoro až stydim teda). --- "That's the spirit Fred!" ()

Zbyisek

S komentováním tohoto nového seriálu o teenagerech pro teenagery začnu od negativních stránek. Dost často je dopředu odhadnutelné, co se asi stane. Někdy jen přibližně, někdy docela přesně. Občas mě taky hlavní představitelé iritovali svou nebetyčnou demencí a tím, jak dokážou všechno naprosto zničit (hlavně tedy Shane je ten největší kazisvět :-) ). Ovšem měl jsem pocit, že to vše se začalo měnit. Přesněji ke zvratu došlo v 5. dílu (který je mimochodem asi nejlepší ze všech). Poslední tři díly už mi nepřišly tak průhledné. Už ani Danny a Shane mě tolik neštvali svým neschopným chováním a řešením krizových situací (i když tedy Shane bude kazisvětem navěky). Bavil a smál jsem se stále více. A jak moje zkušenost praví, seriál se mi zalíbí až po zhlédnutí více dílů, případně celé série. Přesně to platí i u Off the Hook. Docela jsem si zvykl na postavy a oblíbil si je (výborné jsou například výstupy Freda). Přesto, že mě občas seriál svým kazisvětstvím otravoval, jsem si ho nakonec hodně oblíbil a pro jeho geniální vtipy, hlášky a Fredovy písničky si ho občas pro zasmání pouším znovu a znovu. ()

VonHayek

Sitcom stanice BBC_3 vypráví o skupině spolubydličů nastoupivších do prváku nejmenované britské vysoké školy. V první řadě mne neskutečně sr...ly všechny ty vykonstruované a trapně předvídatelné zápletky a pointy. Zadruhé mi vadily samotné charaktery prváků, které byly až přehnaně vyprofilované do klasických rádoby vtipných vzorců postav - roztomilý plachý roztržitý klučina, který nemá zrovna moc štěstí; jeho obtloustlý natvrdlý vyšinutý nepředvídatelný ukecaný kamarád; průměrně pěkná chladná pragmatická intelektuálka; antiemocionální zamračený málomluvný "emař" se sklony k depresím nad nesmyslností bytí... Naopak plusem hodným zmínění jsou pak použité britské písničky v podkresu a samotné britské, pro nás ne zrovna tradiční mládežnické prostředí. Kvalitativně bych seriálek přirovnal k lepším dílům lepších nováckých situačních komedií á la Comeback. Co se týče *iček, pro mne to je mírný podprůměr. ()