Film je biografií jedné části života slavné anglické zpěvačky a herečky Gracie Fields (Jane Horrocks) známé také jako "Královna srdcí". V roce 1939 je na vrcholu své kariéry a celý národ jí přeje rychlé uzdravení z vážné nemoci (karcion děložního krčku). Když vypukne 2. světová válka, Gracie, navzdory svému chatrnému zdraví a ke zděšení svého úzkostlivého manžela, vyjíždí zpívat vojákům na frontu. Jejím manželem je filmový režisér Monty Banks (Tom Hollander), který se narodil v Itálii, jako Mario Bianchi. Vstupem Itálie do války, a jejím spojenectvím s Hitlerem, se Monty stává nepřítelem státu. Proto Gracie souhlasí s jeho odjezdem do Ameriky a sama vyjíždí, v rámci válečného úsilí, na turné do Kanady. Přesto je obviněna z dezerce a z manželství s italským fašistou. Později je, při svém vystoupení na bojišti, vypískána z jeviště. Když válka skončí, znovu získá popularitu, když vystoupí s písní "Take Me To Your Heart Again", v Londýnském Palladiu. Banks umírá v roce 1950. Gracie, i přesto, že zůstává úspěšnou zpěvačkou, už nikdy nedosáhne statusu ikony, kterým oplývala před válkou. . (embee)

embee

Příjemné pokoukání, i když nevím, proč je tento snímek zařazen zrovna mezi komedie. Marně si vybavuji scénu, u které bych se zasmála. Možná je to proto, že zde Gracie působí jako "bavička" frontových vojáků. Jinak výborné herecké výkony hlavních představitelů. Mě osobně pouze iritoval (pro mě dost nepříjemný) hlas J. Horrocks, tedy když mluvila. Zpívala dost dobře, konečná píseň je dokonce úžasná. ()