Honokaa bôi

• Japonsko ホノカアボーイ (viac)

Leo se svou dívkou přijíždějí z Japonska na Havaj, kde se chtějí podívat na vzácný úkaz – měsíční duhu. Avšak nemají štěstí, aby tento úkaz viděli. Leo se po tomto výletu na Havaj se svou dívkou rozchází, přeruší na rok studium a znovu se vrací do města Honokaa, které před šesti měsíci navštívil. Začne pomáhat v místním kině, ve kterém zároveň i bydlí. Ve městě se seznamuje s několika neobyčejnými lidmi, se kterými prožije neobyčejné vztahy. (Ceres)

Ceres

Děj filmu je zasazen na Havajské ostrovy, na jejich nejvetší ostrov zvaný "The Big Island", kde mladý hlavní hrdina přijíždí a čeká na něho neobyčejné přátelství a láska. Nemůžu si pomoct, ale ze snímku bylo cítit, že někdo z tvůrců měl asi zdejší ostrovy hodně rád. Film je docelá jednoduchý, ale vyzařuje z něho velký klid, který je taky skvěle podpořen tempem filmu. Pěkně se to koukalo v tom pohodovém tempu. Tento film se zdál tak po první půli, že je jen průměrný, ale ono člověk časem do té perfektně vystavěné pohodové atmosféry úplně zapadne, že si ten snímek dokonce i pěkně užívá. Navíc pokud je léto, noc a všude klid, není lepší čas si tenhle filmek tak vychutnat. Rozhodně mě tento film příjemně překvapil. Edit: Po druhém shlédnutí je ten film ještě lepší, zvedám proto hodnocení. 85% ()