Každý vztah má nějaký počátek a musí si projít i nevyhnutelnými etapami, které ho v podstatě utvářejí. A právě tyto jednotlivé úseky jsou i kostrou španělské romantické komedie režisérů Perise Romana a Rodriga Sorogoyena, kteří s ní uspěli mimo jiné i na festivalu v Peniscole, kde získali cenu za nejlepší debut. Po jejím zhlédnutí pak každý jistě pochopí, že existence lásky má osm základních pravidel:
1) přichází bez předešlého upozornění.
2) občas umí jít pěkně na nervy.
3) jasně vymezuje význam slov „před“ a „po“.
4) přináší s sebou setkání s dalšími lidmi, které třeba v případě tchýně často ani nechcete potkat.
5) dokonale mění celý život.
6) občas začíná nudit.
7) umí i končit.
8) občas také velí k návratům do náruče někoho, koho už jsme jednou opustili.
Zní to všechno známě, že? Aby ne, tyto příběhy psal sám život. (oficiálny text distribútora)

eLeR

Kvalita jednotlivých príbehov kolísavá. Jeden dobrý, druhý celkom trápny. Miestami dobré hlášky a španielski herci veľkí sympaťáci. Mne osobne sa najviac páčil Chesusov príbeh, druhý v poradí. Tri hviezdy s kľudom. ()

nany2121

Vcelku vtipná komédia, ktorá poukazuje na typické situácie, ktoré možu nastať v každom vzťahu. Pre každú situáciu je vymyslený originálny síce troška prehnaný, ale o to vtipnejší príbeh. Všetky príbehy začínajú výstižným citátom, čo pridáva na atmosfére filmu. Film je jasnou ukážkou, že vela dobrých filmov sa ešte toči mimo USA. Hodnotím 3,5 hviezdičky. ()

freddy

Rozhodně se jedná o velice příjemnou a atraktivní filmovou mozaiku několika příběhů o lásce a jejích různých fázích. Film je to rozhodně atraktivní a má co nabídnout, každý příběh je jiný, každý příběh je něčím působivý a hlavně každý příběh má jiné aktéry, pokud jsem si dobře všiml, tak pouze v sedmém příběhu se objevil jeden mladík z druhého příběhu a jeden mladík ze čtvrtého příběhu, jinak veškerá propojenost mezi příběhy končí. Osmý příběh, který je příběhem závěrečným, je potom velice zajímavý a divák se dozví, že všichni hlavní zúčastnění z předchozích hrdinů jsou vlastně různými způsoby propojení. Abych se přiznal, tak nemám příliš v lásce filmy s velkým počtem postav, protože pak mívám problém s orientováním se v postavách a ději, ale zde mi to nikterak nevadilo a rozhodně jsem se v ději orientoval velice dokonale. Španělská mentalita mi zřejmě sedí a tohle je další z těch mnoha španělských filmů, které jsem už viděl, jenž musím pochválit, protože k němu nemám téměř žádné výhrady. Opět mě zde potěšil Fernando Tejero, kterého vždy rád vidím a pro kterého mám velkou slabost, jinak jsem ostaní herce neznal, ale všichni zahráli rozhodně kvalitně. Takže na tento film určitě hned tak nezapomenu, hodnotím ho velice kladně a uděluji čtyři hvězdy. ()