9. srpna oslaví své životní jubileum jedna z nejzářivějších hvězd naší populární hudby, zpěvačka, která ve svém žánru nastavila laťku hodně vysoko, dáma, o které už Jan Werich prohlásil, že ji obdivuje, protože ona umí. Česká televize připravila při této příležitosti galaprogram, ve kterém si připomeneme vedle Evy Pilarové všechny, kteří pro ni v její kariéře něco znamenali - Waldemara Matušku, Karla Gotta, Jiřího Suchého, Yvonnu Přenosilovou, Petru Janů a Leonu Machálkovou. Pogratulovat přijdou i Jaroslav Svěcený, Štefan Margita, strahovští premonstráti a řada dalších zajímavých hostů. V programu zazní největší hity z repertoáru Evy Pilarové, slavné duety a trochu nahlédneme i do jejího soukromí. (oficiálny text distribútora)

triatlet

Eva Pilarová má hlas nejméně pětihvězdičkový, o tom žádná. Ale z formy tohoto pořadu jsem měl rozporuplné dojmy. Možná kdybych očekával míň, tak bych nebyl tak zklamaný. Kladem určitě je přesná stopáž: když 70 minut, tak 70 minut. Ale rádobyvtipná sumarizace manželů EP za pomoci Petra Lesáka mi přišla jako hluché místo. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, že se jedná o střihový pořad z více koncertů. Škoda, záznam z jednoho vystoupení Evy Pilarové by mohl být lepší. Případně měli střihový pořad víc zpestřit. Ani volba Evy Pilarové jako průvodkyně pořadem nebyla úplně šťastná. Na druhou stranu - klipy z archívu byly bezkonkurenční. ()

otík

Záznam koncertu, kde se nejen zpívá, ale také se sem tam prohodí slovo s hostem (ale jen výjimečně), předvede se také archiv ČT a ukáže pár starých záběrů a písniček s Pilarkou a hosty a Waldou dokonce pustí jejich společnou píseň ze staršího koncertu. Slovem koncert provázel a na pár podrobností ze života se ptal Petr Lesák. Nebyl to špatný koncert, bylo však jasně poznat, jak je dělaný přímo pro televizi. ()

Paity

Eva Pilarová je sice velmi dobrou zpěvačkou, ale tohle setkání bylo takové jako by z donucení. Alespoň mi přišlo, že hromada hostů je tam nějaká otrávená. ()