Tělo

(amatérsky film)
Krátkometrážny / Horor
Česko, 2007, 10 min

Krásný letní den. Uvnitř rušného bloku činžáků leží na jednom z mnoha dvorečků nepovšimnuto tělo desetileté dívky. Co se jí stalo? A co ještě stane? (choze)

J*A*M*A*L

Casa Carnivora nebyla vůbec špatná, za to tohle?Ani nevím co k tomu říct, jednoduše se mi tento film nelíbil ani nebavil.Alespoň to trvalo jen deset minut, takže jsem se nemohl tak dlouho nudit.Atmosféricky ten horor není špatný, právě to tomu dodává tu šťávu, ale bylo to divné.Celý film byl jednoduše divný a já divné filmy moc nemusím.24% ()

Adam Bernau

Napotřetí konečně něco od tohoto autora, co se mi líbí, totiž jisté množství pěkných záběrů (už od prvního), momentek. Od začátku jsem ale frustrován jejich stříháním, druhý záběr měl být z větší dálky. Nakonec jsem ani nepochopil, proč jsou ty momentky spojeny do filmu. Nejlepší dojem jde z prvních vteřin, pak to kolísá a jakožto celek slábne a slábne. Podobné kydy, totiž jak mělo být něco jinak uděláno, by mě nenapadly u filmu, který by byl něčím víc než ukázkou autorovy řemeslné zdatnosti. Podobný pocit marnosti jako u Noci v Myší díře: chvílemi mám dojem, že se cosi ozývá (v obou případech mělo jít o hlas jakéhosi nezakotveného dění), ale vzápětí vždy zjišťuji, že se mi to jen zdálo. ()

zette

Atmosfera byla na celem filmu nejlepsi a ja pozorne cekal, kam se pribeh ( divka ) dostane. O to vice me zaver trochu zklamal. Nepritomnost dialogu a hudby byla spise k dobru veci. Kamera nebyla uplne spatna, v prvnich zaberech filmu ale v pravem hornim rohu jde videt krytka objektivu nebo rukav, pomerne dlouho. A to by se nemelo stat ani prumernemu " cvakalovi " nekde na dovolene v Dubrovniku nebo Sozopolu, natoz clovekovi, ktery to s natacenim mysli alespon trochu vazne. Strih opet spatny a rusivy. ()

Jazzzz

Tohle si myslím by se dalo ještě sestříhat... :D Je to nějaké moc dlouhé.... No co se námětu a zfilmování týče, děvčátko i kamera se mi líbili, vypadá, že je opravdu zubožená. Film začíná být filmem, až když se děvče vyplazí ven ze dvorka, v tu chvíli do děje vstupují i jiné postavy. Jejich alibismus a nevšímavost vůči zuboženému děvčátku je zvláštní až nelogický. Pak následuje finále, které je poměrně šokující. Bohužel krátkáč jak už sem říkal je poměrně dlouhý, na to jak málo se v něm děje a vypadá spíše jako snaha kameramana o exibici svých záběrů, což bohužel filmu dosti uškodilo. ()

Oxy

Eeej, takhle nee. Nuda, nuda, kapání krve (docela by mě zajímalo, odkud ta krev kapala :D), nuda, ale nečekaný konec. Výkon hérečky v některých částech pokulhával, v některých byla famózní Ty zvuky ze závěrečné scény už jsem někde slyšel. V CSku, nebo něčem takovém. Celkové hodnocení - "ale co, je to amatérský film :)" ()

• Ženu sklízející na začátku filmu na balkóně prádlo si přes jistou nelibost zahrála režisérova matka. Ještě neliběji nesla, když se záběr musel později přetáčet, protože při něm byl zašpiněný objektiv kamery. (choze)
  • Režisérovo cameo - kluk sbíhající schody v domě. (choze)
  • Po celý film nepadne od žádného z herců ani slovo. (boul)