Where the Hell is Matt?

USA, 2008, 4 min

Hudba:

Garry Schyman

Matt Harding

Muž jménem Matt ukazuje své taneční schopnosti na různých místech po celém světě. A tancem přivádí lidi do dobré nálady, jak děti, tak dospělé. (Benjamin-L)

cheyene

Dokonalé! Zprvu jsem na to koukal s ironickým úšklebkem a říkal si: "Tohle je krátkometrážní film a je na csfd?" Ale v následných minutách mne pochytil nejen song, ale i taneční kreace, na rtech se mi objevoval úsměv, který se mi nakonec na tváři usadil a po oněch 4 minutách Mattové terapie na špatnou náladu, depresi a smutek, jsem měl chuť si také tak zaskákat po pokoji. :) ()

boombang

Já žasnu. Tohle jsou obrazové a taneční orgie, které postaví na nohy snad i S. Hawkinga. Za tenhle nevázaný (a zjevně i upřímně myšlený) optimizmus je pět hvězd málo. Ten Matt musí být šťastný člověk... i když ta hudba mne tedy moc neoslovila - ale to je možná dobře, protože slyšené zde nepřebíjí to viděné.. ()

Pete24

Pro citlivého člověka, který miluje cestování a poznávání cizích kultur, je tohle bezkonkurenčně nejlepší krátkometrážní kousek. Hudební lahůdka Garryho Schymana umocňuje zážitek a dodává videu ty správné emoce. Osobně jsem video viděl více než stokrát a rozhodně jsem ho neviděl naposledy. Díky neskutečné zívisti dávám "pouze" 95%. ()

SjamK

"Všichni na světe jsou jedno, spojíme se dohromady a uvidíme, že to tak je, jen podívejte, lidi se můžou radovat a tancovat nejen v New Yorku, ale klidně i někde v Africe, všechno je strašně krásný, vlastně jsem se po tomhle videu znova narodila, zítra odlítám obletět zeměkouli a všem vykládat, jak dobře mi to dělá... a vám může taky, když si zatancujete se mnou!" - Taková ta populární velkolepá myšlenka jak jeden šel, pravděpodobně tím zrovna zachránil svět, a zase se vrátil domů se skvělým pocitem, co dokonalého zrovna udělal pro celé lidstvo. Ehm, natočil pětiminutové video. Ehm ehm. - No dobře, náš kamarád Matt to asi úplně takle nemyslel, prostě si zajel na výlet (kdo by nechtěl?) a přitom se bavil natáčením videa. Tady by asi měla být tečka. Jedinej problém je nejspíš ve mně, tendle přístup ke světu mi někdy přijde příšerně naivní a nechtěně ve mně probouzí lehce xenofobní pocity. Je to nefér, já vím. Ale zatím se mi zdá, že v praxi to sbližování národů vypadá spíš jako invaze matrjošek do pražských suvenýr shopů než rozpustilý pouliční tanec. Cítíte ten hořký podtón?... ()

gerry007

Geniální nápad a skvělé zpracování. Krásná ukázka toho, že ať už běloši, černoši, Indové, Arabové nebo Asiati - všichni jsme v jádru stejní, resp. v podstatě stejně prdlí. Myslím, že jen velmi málo lidí se při sledování tohoto videa neusmívá. Doporučuji zkouknout i ostatní díly (Matt Harding zatím natočil 3 takovéto filmy - v tom nejstarším z roku 2005 je i Praha). ()