Karlos80

Hodně zvláštní film, který dá člověku práci nějak solidně okomentovat, vůbec totiž nevím jak vhodně bych měl začít..Jestli tu napsat něco málo s děje ale zas nechci až tolik spoilerovat, ale ono to asi nijak pro přiblížení tohoto filmu nepůjde...Co do žánru tak jde o takový hippie satanistický exploiťák, hodně podivný a zvrácený, morální zásady téměř nulové, narážky na krvesmilstvo, pedofilii, homosexualitu ale i znásilnění jsou tu úplně normální. --SPOILER-- Mladý dospívající muž jménem Bobby (Stephen White) bydlí společně v jedné domácnosti s nevlastním otcem a nevlastní necudnou a zkaženou sestrou, která je navíc také velmi dobrá manipulátorka a nepříjemná osoba už od pohledu..Bobby je tu využíván k veškeré práci, viz třeba na zahradě při sekání trávy, kdy jeho nevl. sestra nedělá vůbec nic a ještě popuzuje svého otce proti němu. Jednoho dne tedy Bobby uteče z domova, bohužel si však moc nepomůže, narazí sice na mladého zajímavého může, jak vzhledem tak postavou, ale po čase, se z něj vyklube, homosexuální násilník, který Bobbyho ještě ze svou partičkou při cestě autem znásilní..Totálně zesláblého a svlečeného (má na sobě jen bílé slipy), ho najde Satanistická rodina (něco ve stylu Mansonovi rodiny), která se ho ujme a kdy jedna z dívek přitažlivá Sherry, k němu později citově vzplane, což se nelíbí ostatním členům rodiny, vzhledem k tomu že nemá ráda homosexuály a lesbičky, tak je později o konflikt postaráno. Bobby se mezitím dá do pořádku a úspěšně se zotaví. --KONEC SPOILERU-- Zajímavé na filmu, resp. na charakterech jednotlivých osob (hraní je zlé) je že osoby uvnitř kultu tu nejsou definované jako nějací velcí darebáci, ačkoli oni zde napáchají některé ohavné činy včetně lidské oběti (kterou ukřižují), nakonec vypadají méně hrubě a méně hrozně než jiné charaktery v jiných filmech. Každý charakter je prostý mravního kompasu a oni všichni zahrnou nejhorší charakteristiky lidské povahy. Možná tam byl jen účel. Děs představovaný v tomto filmu je např. samotné znásilnění Bobbyho, které divák naštěstí vidí jen v náznacích, dále tu je sebeobětování asi tří členů kultu, kteří jsou oběšeni, nějaké to svazování, zahrabání do výkopu, to pozná Sherry na vlastní kůži, kdy členové rodiny ji lejí na hlavu nějaký sladký sirup, okolo ní všude samej mravenec brr...Vůbec asi nejnapínavější okamžik, je když se Bobby dá na útěk a je pronásledován dvěma muži. Bobbyho útěk mi hodně připomínal, scény z filmu "LAST HOUSE ON THE LEFT" nebo " I SPIT ON YOUR GRAVE" samozřejmě že v mužském provedení, i zde je však osoba v podobě Bobbyho na pokraji všech svých sil, odřená, poškrábaná, s krvavými podlitinami, špinavá od bahna a skoro nahá! Nechtěné vypořádání (spíš jakési nedorozumění) napřed s první dvojicí u elektrikou nabitého plotu je docela humorné, divák zde opět nic nevidí, tedy Krom Bobbyho otřesného výrazu na plot, pak je tu ještě jedna dvojice s džípem, které je najatá vůdcem gangu, ta skončí podobně nešťastně, tak že se utopí v nějakém bílém sypkém písku. Booby si s oběma poradí i když předstírá že je polomrtvý, tak mu to stále myslí, scéna je docela "COOL". Třešnička přichází nakonec, kdy se Booby rozhodně začít znovu, tím že se vypořádá se všemi svými trýzniteli, trpká pomsta přichází, napřed odpraví celou skupinku násilníku homosexuálů, tady se nechal režisér zcela evidentně ovlivnit sugestivní scénou z filmu "THRILLLER - EN GRYM FILM" alá Christina Lindberg s brokovnicí ve zpomalovacích sekvencích, pak došlo i na jeho otčíma a nevlastní sestru, kterou přivezl, členům rodiny a ty jej pak později obětovali tak že ji ukřižovali! Uff..trochu jsem se zapotil ale jinak to nešlo. Zvláštní, děsivý, levný, odpadový, kamerou mi připomínal jiné levné, brakovité, amatérské záležitosti se zjevnými technickými nedostaky, např. "WRONG WAY" nebo "BUST OUT". Abych to nějak uzavřel, myslel jsem skutečně že to bude horší a že zde půjde nakonec úplně o něco jiného, nakonec jsem celkem spokojen, chvílemi zde doslova zamrazí, chvílemi se musí divák pousmát. Každopádně jde o velký kult ve svém žánru. Podobné filmy: Asylum of Satan. () (menej) (viac)